Menüü

Tallinn eraldab koolispordi toetuseks 100 000 eurot

23.01.2024

Linnapea Mihhail Kõlvart ja EKSL president Gerd Kanter

Tallinna linn ja Eesti Koolispordi Liit sõlmisid koostöökokkuleppe, mille eesmärk on tihendada koostööd ning toetada ja suurendada pealinna kooliõpilaste liikumisaktiivsust. Lepingu allkirjastasid linnapea Mihhail Kõlvart ja Eesti Koolispordi Liidu president Gerd Kanter.

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et Tallinn eraldab koolispordi liidule 2024. aastaks 100 000 eurot, et toetada ühiselt seatud eesmärkide elluviimist. „Koolispordi toetamine on oluline, sest noores eas kujunevad sportlikud ja tervislikud harjumused, mis mõjutavad inimese elukestvaid valikuid. On kahetsusväärne, et möödunud liikumisaasta lõppedes otsustas riik kokku hoida ja jättis alanud aastast Eesti Koolispordi Liidu toetuseta. Tallinna jaoks on valdkond jätkuvalt oluline ning koolispordi liit on linnale heaks partneriks nii noorte liikumisharrastuse edendamisel, võistluste korraldamisel kui ka Euroopa spordipealinna aasta ettevalmistamisel,“ lausus linnapea.
 
Eesti Koolispordi Liidu president Gerd Kanter märkis samuti, et hea koostöö erinevate osapoolte vahel on oluline koolinoorte tervise ja liikumisharrastuse edendamisel. „Panustades täna noorte liikumisharjumuste kujundamisse on võimalik ennetada erinevaid noorte füüsilise ja vaimse tervisega seotud probleeme,“ lisas Kanter.
 
Vastavalt koostööleppele korraldab Eesti Koolispordi Liit koos Tallinna linnaga erinevaid liikumisprojekte kooliõpilastele, toetab kehalise kasvatuse  ja liikumisõpetajaid koolituste ja õppematerjalide kaudu ning korraldab ülelinnalisi perepäevi. Samuti koordineerib liit Tallinna õpilaste osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning annab panuse Tallinna ettevalmistustesse Euroopa spordipealinnaks 2025. aastal.

Koolispordi partnerid ja toetajad