Menüü

Aasta Spordisõbralikum Õpetaja on Ester Sädemets

05.01.2024

Ester Sädemets

Tänavu juba 11. korda Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhinna koos 1000 euro suuruse stipendiumiga pälvis „Spordiaasta Tähed 2023“ pidulikul auhinnagalal Ülenurme Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Ester Sädemets.

Kolleegide sõnul on Ester imetlusväärse töövõimega õpetaja, kelles on energiat ja ettevõtlikkust. Ta on pühendunud koolile juba  39 aastat olles Ülenurme Gümnaasiumis aktiivne organisaator ja eestvedaja, olgu siis tegemist Ülenurme Gümnaasiumi kooliolümpiamängudega, põnevate projektide, spordivõistluste või ka lihtsalt klassiõhtuga. Kooli tervisemeeskonna liikmena leiab ta võimalusi nii õpilastele kui ka õpetajatele huvitavateks ja harivateks, tervist edendavateks tegevusteks. Ester on üks Ülenurme Gümnaasiumi traditsiooniliste spordi- ja muusikalaagrite eestvedajatest. Samuti mitmed klassidevahelised võistlused on alguse saanud just tema initsiatiivil.

 

Ülenurme Gümnaasiumis töötatud aja jooksul on ta lisaks liikumisõpetusele andnud terviseõpetust, olnud korvpalli- ja võrkpallitreener ning olnud kahe spordiklassi klassijuhatajaks. Eelmisel õppeaastal võttis Ester vastu uue väljakutse ja õpetab lisaks tütarlastele ka liikumist eriklassi noormeestele.

 

Eesti Koolispordi Liidu presidendi ja Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimehe Gerd Kanteri sõnul on auhinna eesmärgiks tunnustada ja motiveerida õpetajaid, kes on südameasjaks võtnud spordi- ja liikumisharrastuse propageerimise koolides. 

Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antav Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhind kuulutati välja 3 aastat järjest „Spordiaasta Tähed“ pidulikul auhinnagalal. Kandidaate said esitada kõik Eesti Koolispordi Liidu 18 liikmesorganistasiooni, kelle hulgast komisjon valiku ka tegi.

 

Video: Eesti Olümpiakomitee

Koolispordi partnerid ja toetajad