Menüü

Täna tähistatakse üle Euroopa koolispordipäeva!

29.09.2023

Järvamaa koolinoorte krossijooks Kangrumäel

Traditsiooniliselt septembrikuu viimasel reedel toimuv Euroopa koolispordipäev keskendub käesoleval aastal liikumisrõõmule ja füüsiliselt aktiivseks olemisele.

Reedel, 29. septembril toimuv Euroopa koolispordipäev paneb ilusa punkti Euroopa Spordinädalale, kus mitmel pool Eesti koolides korraldatakse väga erinäolisi sündmusi, mille fookuses liikumisrõõm ja füüsiliselt aktiivseks olemine.

Euroopa koolispordipäevast on Euroopa Spordinädala vältel osa võtnud juba tuhandeid õpilasi üle Eesti. Koolispordipäeva nimiüritus leiab aga aset 29. septembril Kangrumäel Järvamaal, kus selgitatakse välja maakonna tublimad krossijooksus. Euroopa koolispordipäeva üritused on eelkõige suunatud õpilaste kehalise aktiivsuse tõstmiseks ja pingelisse koolitöösse sukeldumiseks. Koolispordipäeva tegevused on osa õpilase koolipäevast, kuhu mitmel pool on aktiivselt kaasatud ka lapsevanemad. Iga kool valib sportlikud tegevused ise. Tavaks on saanud, et korraldatakse spordipäevi, miniolümpiaid, ratta- ja seiklusmatku, maastikumänge ja palju muud põnevat.

Galeriid Järvamaa koolinoorte sügiskrossist ja Euroopa koolispordipäeva nimiüritusest vaata siit: https://koolisport.ee/et/galeriid?gallery_id=124

Tutvu ka Euroopa koolispordipäeva tegemistega sotsiaalmeedias:
https://www.facebook.com/essdeurope
https://www.instagram.com/european.school.sport.day/

Koolispordi partnerid ja toetajad