Menüü

Oktoobris saab stardipaugu üle-eestiline noorte sammuväljakutse „Sügissammud 2023“

21.09.2023

Eesti Koolispordi Liit, Eesti Terviserajad ja liikumisäpp FitSphere kutsuvad Sind ja kogu koolipere suurele "Sügissammud 2023" sammuväljakutsele!

Eesti Koolispordi Liit, Eesti Terviserajad ja liikumisäpp FitSphere korraldavad oktoobris 5.–12. klasside õpilastele sammude kogumise väljakutse „Sügissammud 2023“. Väljakutse algab esimesel oktoobril ja kestab kuni 31. oktoobrini ning on kõigile tasuta.
 

Uuringute kohaselt on iga teine eestlane ülekaaluline. Samuti kasvab järjepanu ülemäärase kehakaaluga laste arv. Üheks peamiseks ülekaalu põhjustajaks on füüsiline passiivsus. Mängulise võistlusega soovime noori rohkem liikuma kutsuda ning soodustada liikumisharjumuste teket. Sammudele särtsu andmiseks on koolidele ja klassidele välja pandud hulk auhindu.
 

Väljakutse eesmärk on selgitada välja Eesti kõige aktiivsemad koolid ning põhikooli- ja gümnaasiumiklassid. Väljakutses arvestatakse kõikide klasside ja koolide kogutud sammude keskmist – nii on võrdsed võiduvõimalused nii väikestel kui ka suurtel klassidel ja koolidel. Kokkuvõttes auhinnatakse kolme kõige aktiivsemat klassi ja kooli, enim samme kogunud poissi ja tüdrukut ning lisaks loositakse võistluse ajal tublimatele liikujatele neljal korral ergutusauhindu.
 

Noorte aktiivset liikumist lükkavad suursponsorina tagant Swedbank ja peatoetajana Mesikäpp. Lisaks toetavad kampaaniat Actimel, Energia Avastuskeskus, Eesti Energia ja Merko. Hoogu lisavad Eesti Koolispordi Liit, Liikuma Kutsuv Kool ja eKool.
 

Väljakutse on kõigile TASUTA!
 

Õpetajana saad ennast ja oma klassi registreerida SIIN!

Koolispordi partnerid ja toetajad