Menüü

2. võistluspäev Rio de Janeiro oli Eesti sportlastele edukas. Koolinoored võitsid Eestile järgmised 5 medalit.

23.08.2023

Eesti lippukandjad võitluste avamisel.

Brasiilias Rio de Janeiros toimuva Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni U15 gümnasiaadi ja U18 Kergejõustiku MMi 2. võistluspäev jätkus eestlastele mitte harjumuspärase kuumusega võideldes. Sellest hoolimata suutsid meie koolinoored olla edukad!

U15 gümnasiaadil  50m seliliujumise eelujumisest pääses Mirtel Merimaa Rakvere Reaalkoolist edasi finaali  3.ajaga 31.03s, kus saavutas ajaga 30.50s 3.koha.Esikoha saavustas Gabrielle Freeman Inglismaalt ajaga 30.19s teine koht kuulus Argentiina esindajale Cecilia Mabel Dieleke ajaga 30.21s.

fotol: Mirtel Merimaa

U18 kergejõustiku MMil 2. võistluspäeval kindlustasid Eesti noored 4 poodiumikohta

Enda MMi teise hõbemedali võitis Katarina Verst Luunja Keskkoolist kettaheites tulemusega 37.92m. Esikoht kuulus Roxana Almada Valenzuelale Mehhikost 40.90m ning 3.koht Nikolina Radevale bulgaariast tulemusega 28.69m

fotol:Katarina Verst

400m jooksus saavutas Romet Kivi Tõrva Gümnaasiumist ajaga 49.25s 2.koha. Esikoht kuulus ajaga 48.38s Julian Nunes Avilale Brasiiliast ning 3.koha saavutas ajaga 49.97 Diego Alfonso Castro Villegas Mehhikost

fotol: Romet Kivi

100m tõkkejooksus saavutas Miia Tillmann H.Treffneri Gümnaasiumist 3.koha ajaga 13.97s. Finaali pääses Miia enda eeljooksust 2. ajaga 14.14s. Esikoht kuulus finaalis Brasiilia sportlasele Pietra Campbell Simoes ajaga 13.64s. Ning 2.koht Hiina Taipei sportlasele Irene Li Lai ajaga 13.93s.

fotol: Miia Tillmann

110m tõkkejooksus saavutas Tristan Konso Rakvere Reaalkoolist ajaga 13.60s 3.koha. Esikoht kuukus Hiina Taipei sportlasele Yuan-Kai Hsieh ajaga 13.41s ning 2.koha saavutas Vinicius de Brito Brasiiliast ajaga 13.51s

fotol: Tristan Konso

Teiste eestalste tulemused 2. võistluspäeval:

U15 3x3 Korvpall

Korvpallitüdrukud olid taganud 1. võistluspäeva 2 võiduga pääsu veerandfinaali. 2. võistluspäeval mängiti viimased alagrupimängud, kus tuli tunnistada 15:4 Rumeenia paremust ning 13:2 Brasiilia paremust.

Neljapäeval 24.08 Kohtutakse Eesti aja järgi 16.10 algavas veerandfinaalis Hiinaga.

U15 kergejõustik.

Kettaheites saavutas Rahel Mäe viimasel katsel heidetud 34.36m 6.koha.

100m tõkkejooksu 1. eeljookus saavutas Allika Inkeri Moser ajaga 15.54s 3.koha ning pääses finaali, 2. eeljooksus saavutas Ellen Ingrid Aadamsoo ajaga 14.58s 3.koha ning pääses finaali.

Finaalis saavutas Ellen Ingrid Aadamsoo ajaga 14.44s 4.koha ning Allika Inkeri Moser ajaga 15.47s 6.koha.

Kuulitõukes saavutas Konrad Kruuse 14.31m tõukega 4.koha. Poodiumikohast jäi lahutama 6cm.

Kaugushüppes saavutas Jakob Truus  viimasel katsel hüpatud 6.37m hüppega 5.koha.

Kaspar Isand hüppas viimasel katsel 6.06m ning oli 11.

100m tõkkejooksu 1. poolfinaalis ajaga 13.98s 3.kohaga tagas pääsu finaali Jan Joonas Pohlak

2. poolfinaalis ajaga 14.02s 3.kohaga tagas pääsu finaali Jakob Truus.

Jakob Truus saavutas finaalis ajaga 14.05s 5.koha, Jan Joonas Pohlak saavutas ajaga 14.48s finaalis 7.koha.

400m jooksus saavutas Oliver Sillamaa ajaga 55.66s 12.koha.

400m jooksus saavutas Mette Marii Estron ajaga 1:01.16 4.koha ning Loore-Liis Viidik ajaga 1:01.37 5.koha

U15 ujumine

200m vabaltujumises saavutas ajaga 2:05,94 10.koha Martin Ale, ajaga 2:10,66 oli Gerd Johan Lessing 15., ajaga 2:33, 17 oli Martin Grebennikov 25.

200m vabaltujumises saavutas Isabel Annus ajaga 2:17,00 14.koha, Krete Sibul ajaga 2:19,81 16.koha, Karolin Karja ajaga 2:20,04 17.koha, Sheril Tankler ajaga 2:20,40 20.koha.

100m rinnulujumises saavutas Robin Priks ajaga 1:18,12 19.koha

100m rinnuliujumise eelujumises tagas 7.ajaga pääsu finaali Saskia, kus saavutas ajaga 1:18, 05 7.koha.
Paula Simona Tammaru oli ajaga 1:23,78 17.

50m seliliujumises eelujumises tagas 6.ajaga pääsu finaali Karl-Eric Ott, kus saavutas ajaga 29,54s 6.koha

50m seliliujumises saavutas Nora Uuesn Ajaga 32,42s 9.koha, Inessa Sorokin oli ajaga 34.00s 19., Britta Karlson ajga 34.08s 20.

200m liblikujumises saavutas Gerd Johan Lessing ajaga 2:46,27 12.koha

4x100m kombineeritud teateujumises saavutas Eesti poiste võistkond ajaga 4:27,69 9.koha
1) Karl-Eric Ott 2) Robin Priks 3) Martin Ale 4) Gerd Johan Lessing

4x100m kombineeritud teateujumises saavutas Eesti tüdrukute võistkond eelujumises ajaga 4:44,55 4.koha ning tagas pääsu finaali, kus ajaga 4:40,61 saavutati 4.koht.
1) Nora Uusen 2) Saskia Asi 3) Karolin Karja 4) Inessa Sorokin

U18 kergejõustiku MM

Kaugushüppes saavutas Ron Sebastian Puiestee 6.56m hüppega 4.koha

100m tõkkejooksus saavutas oma poolfinaalis Pia Lauren Matsalu 2.koha ajaga 14.64s ning pääses finaali, kus saavutas ajaga 14.17s 4.koha

110m tõkkejooksus saavuas Gregor Aab ajaga 15.22s 5.koha.

Kolmapäev on võistluste puhkepäev, kus noortel on võimalik tutvuda kohalike vaatamisväärsustega. Võistlused jätkuvad neljapäeval ja reedel.

Võistluste ülekandeid on võimalik näha: tv.isfsports.org