Menüü

4 hõbemedalit Eestile U15 Gümnasiaadi ja U18 Kergejõustiku MMi esimesel päeval.

22.08.2023

Kaspar Isand

Brasiilias Rio de Janeiros toimuva Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni U15 gümnasiaad ja U18 Kergejõustiku MM algas Eesti jaoks medalisajuga.

U15 gümnasiaadil kergejõustikus saavustas kõrgushüppes Kaspar Isand Tallinna Inglise Kolledžist esimesel katsel ületatud 1,87m 2. Koha.
Esikoha saavustas 1,90m Paulo Henrique Marques Teles Brasiiliast ning 3. koht kuulus Hiina sportlasele Wei Hong tulemusega 1,84m.

fotol: Kaspar Isand

U18 kergejõustiku MMil saavutasid 2.koha 3 Eesti sportlast!

Katarina Verst Luunja Keskkoolist saavutas viimasel katsel tehtud 13.02m tõukega kuulitõukes 2. koha. Esikoht kuulus 14.89m tõukega  Ingrid Luana Norberto da Silvale Brasiiliast ning 3. Koht Nikolina Radevale 12.17m tõukega.

fotol: Katarina Verst

100m poolfinaalis 11.29s saavutatud 2. koht tagas Ron Sebastian Puiesteele Saaremaa Gümnaasiumist koha õhtuses finaalis. Finaaljooksus saavutas Ron Sebastian ajaga 11.18s 2. Koha. Teda edestas finaalis ajaga 10.90s Hiina Taipei sportlane Po-Jui Lee ning kolmas koht kuulus ajaga 11.35s Mehhiko sportlasele Rodrigo Lozano Lecona.

fotol: Ron Sebastian Puiestee

100m jooksus saavutas Pia Lauren Matsalu Tallinna Prantsuse Lütseumist ajaga 12.18 2. Koha. Sealjuures jagas ta 2.kohta sama aja jooksunud Prantsusmaa sportlasega Marine Fouere. Esikoht kuulus Hiina Taipei sportlasele Mei-Mei Yang ning 3. koht Elea Linisele Prantsusmaalt

fotol: Pia Lauren Matsalu

Teiste eestalste tulemused 1. võistluspäeval

U15 3x3 Korvpall

Eesti võistkond võitis 3st mängust 2 ning tagas sellega edasipääsu 8 parema hulka.

Päeva esimesed mängus alistas Eesti 9:4 Tsiili. Päeva teises mängus võideti viimase sekundi 2 punkti viskega Angola. Õhtu viimases mängus tuli tunnistada 8:11 Serbia paremust.

Teisipäeval kohtutakse viimases alagrupimängus korraldaja maa esindusvõistkonnaga.

fotol: Eesti ja Angola 3x3 korvpallikoondis

U15 kergejõustik.

100m jooksus saavutas Jan Joonas Pohlak  ajaga 12.04s oma poolfinaaljooksus 4.koha.

100m jooksus saavutas Tristjan Jaanson ajaga 11.56s oma poolfinaalis 3.koha ja sai ajaga edasi finaali, kus ajaga 11.55s saavutas 8.koha.

Kuulitõukes saavutas 11.53m Diana Johanna Vanamb 5.koha. Maarja-Liis Nurja oli 10.94m tulemusega 7.

Kettaheites saavutas 48.26m heitega Arpo Vahula 6.koha ning 46.35m heite teinud Konrad Kruuse oli 7.

100m jookus saavutas Mia Eleanora Nurmela ajaga 12.81 oma poolfinaaljooksus 4.koha

Kaugushüpes saavutas Laura Tõemets 5.37m hüppega 4.koha. 3.kohast jäi lahutama 13cm. Marleen Hausenberg oli 5.94m hüppega 10.kohal

800m jooksus saavutas Henri Näpi ajaga 2.09.20 oma jooksus 5.koha. Mis üldkokkuvõttes andis 8.koha, Markus Siilo oli teises jooksus ajaga 2.10.63 4., mis andis üldarvestuses 9.koha.

U15 gümnasiaadi ujumine

50m rinnuli eelujumises saavutas Saskia Asi ajaga 35.51s 6.koha, mis tagas koha finaalis, kus ajaga 36,18s saavutas 8.koha
Paula Simona Tammaru saavutas ajaga 37,25s 13.koha, Isabel annus oli ajaga 39,43s 17.kohal, Krete Sibul ajaga 41,63s 23.kohal

100m rinnuli ujumises saavutas Kar-Eric Ott ajaga 1:04,68 8.koha ning pääses finaali, kus ajaga 1:04,10 saavutas 7.koha

100m seliliujumises saavutas eelujumises Mirtel Merimaa ajaga 1:07,40 5.koha ning tagas pääsu finaali, kus saavutas ajaga 1:07,24 5.koha.
Nora Uusen oli ajga 1:09,21 üldarvestuses 10.kohal, Britta Karlson ajaga 1:13,51 oli 22.kohal, Saskia Asi ajaga 1:16,87 oli 31.

4x100m vabalt ujumise teates saavutasid eelujumises Eesti poised ajaga 3:54,18 8.koha, ning tagasid pääsu finaali kus ajaga 3:54,18 saavutati 7. koht.
Võistkonda kuulusid: 1) Karl-Eric Ott  2) Robin Priks  3) Gerd Johan Lessing  4) Martin Ale

4x100m vabalt ujumise teates saavutasid eelujumises Eesti tüdrukud ajaga 4:08,05 4.koha, mis tagas pääsu finaali, kus ajaga 4:07,01 saavutati 4.koht.

Võistkonda kuulusid: 1) Isabel Annus 2) Mirtel Merimaa 3) Karolin Karja 4) Inessa Sorokin