Menüü

Muuseumiöö tuleb taas Euroopa Elamuskeskusesse!

16.05.2023

Muuseumiöö tuleb taas

20. mai õhtul toimub Euroopa Elamuskeskuses muuseumiöö, kus teiste hulgas astub üles ka Eesti Koolispordi Liidu president Gerd Kanter. Kutsume sind koos meiega arutama, kuidas saada noori tugitoolist välja ja liikuma! Koos Gerdiga osalevad vestlusringis Grete Arro, Ott Pärna ja Maarja Gawley. Tule kindlasti kohale – öös on liikumist!

18:30 -19.30 Temaatiline vestlusring "Liiguta ennast ometi! Kuidas noortes liikumisharjumust tekitada?"
Eesti noored on oma liikumisharjumustes kaugel sellest, mida nende praeguse ning tulevase tervise ja heaolu tarbeks vaja oleks. Kui palju ja kuidas nad liikuma peaks ja kuidas seda saavutada? Kuivõrd saaks selle eesmärgi nimel rakendada noori nii köitvaid nutiseadmeid, suunamudijaid või ka kavas olevat koolide liikumisõpetuse ainekava?
Vestlusringis osalevad:
????Gerd Kanter − Eesti Koolispordi Liidu president, EOK sportlaskomisjoni esimees
????‍???? Grete Arro − Tallinna Ülikooli teadur ja hariduspsühholoog
????‍???? Ott Pärna − ettevõtja ja spordientusiast
????‍???? Maarja Gawley − Vanalinna Hariduskolleegiumi õpetaja, rühmatreener

Tule ütle sõna sekka!
20.00 - 22.00 Filmiõhtu: „Alcarràs“ (Hispaania-Itaalia, 2022)
Kataloonia külakeses elab perekond Solé, kes on mitmendat põlvkonda virsikukasvatajad. Tänavune saak võib aga jääda neile viimaseks, sest maaomanik señor Pinyol sureb ning tema poeg otsustab maa maha müüa. Uus omanik plaanib rajada virsikuaia asemele päikesepargi. Nüüd püüab perekond meeleheitlikult leida viisi, kuidas säilitada maa, mis neid elatab. Ebakindel tulevik tekitab perekonnas pingeid ja ohtu satub enamgi kui vaid virsikukasvatus.
????️ Alcarras on üks 2023. aasta Euroopa Parlamendi filmipubliku auhinna LUX finalistidest. Film on katalaani keeles, eestikeelsete subtiitritega. Film sobib vaatajatele alates 12. eluaastast.
Filmile on vajalik eelregistreerimine, seda saad teha http://epfacebook.eu/Alcarras
Sissepääs on tasuta!

Koolispordi partnerid ja toetajad