Menüü

Spordimälumäng "Bumerang XX" Juubelieri

06.03.2023

Innustame ja kutsume kõigi üldhariduskoolide noori osalema spordimälumängu „Bumerang“ regionaaletappidel, mis toimuvad erinevates asukohtades juba märtsikuus. Küsimused on koostatud valdavalt Eesti ajakirjanduses ja sporditeabe väljaannetes ilmunud materjali põhjal ning need valmistab ette mälumängija ja spordiajaloolane Jaak Valdre.

Kuna tänavu tähistab mälumäng „Bumerang“ oma 20. juubelit ja mängu auhindadega toetav Eesti Olümpiakomitee oma 100. sünnipäeva, siis mängu üheks kindlaks teemaks on Eesti olümpialiikumine, -raamatud ja muu, mis seotud olümpiaga. Kindlasti peaksid osalevad õpilased uurima ka viimaseid olümpiamänge, 2022 - 2023. a MM-e, EM-e ning muid suurvõistlusi ja viimaste aastate (2021 - 2023) spordivariat. Mängima ootame kõigi Eesti üldhariduskoolide õpilaste neljaliikmelisi võistkondi. Etapist võib osa võtta mitu võistkonda ühest koolist. Eraldi arvestust peetakse 1.-9. ja 10.-12. klasside võistkondadele.


Koolid saavad registreerida enda kooli võistkonnad otse regionaaletapi korraldaja e-mailile, kuhu tuleb kindlasti märkida osaleva kooli nimi, õpetaja nimi ja kontaktandmed, võistkonna(de) liikmete nimed ja kas mängitakse põhikooli või gümnaasiumi vanuseklassi arvestuses. Registreerimine on avatud kuni 2 päeva enne võistluse toimumist.

 

REGIOON

KUUPÄEV

KELL

KOHT

KORRALDAJA

REGISTREERIMINE

Põhja regioon: Tallinn ja Harjumaa

23.märts

12:00

Tallinna Kristiine Gümnaasium(Nõmme tee 32, Tallinn)

Raina Luhakooder

raina.luhakooder@gmail.com

Lääne regioon: Läänemaa, Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa

03. aprill

14:00

Pärnu Ühisgümnaasium (Kooli 13, Pärnu)

Mehis Merilaine

mehismerilaine@hot.ee

Kesk regioon: Järvamaa, Raplamaa, Viljandimaa

10. märts

11:30

Türi Põhikool (F.J.Wiedemanni 3a, Türi)

Veiko Valang

Veiko.valang@mail.ee

Ida regioon: Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa

09. märts

13:30

Rakvere Riigigümnaasium (L. Koidula 11b, Rakvere)

Kristlin Amor

kristlin.amor@rakvere.edu.ee

Lõuna regioon: Tartumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Võrumaa

23. märts

16:00

Tartu Tamme Kool (Tamme pst 24a, Tartu)

Tiina Tooding

tooding@tamme.tartu.ee

 
Regionaaletapil on 30 küsimust. Gümnaasiumi ja põhikoolide vanuseklasside võistkondade vahel peetakse eraldi arvestust. Autasustatakse etapi kahte parimat gümnaasiumi võistkonda ja kahte parimat põhikooli võistkonda. Regioonietapilt ei pääse edasi finaali rohkem kui 1 võistkond samast koolist vanuseklassi arvestuse kohta.
 
Mälumängu finaal toimub 18. aprillil Tartu Tamme Koolis (Tamme pst 24a Tartu linn) algusega kell 12:00. Finaali saavad kutse 20 võistkonda (2 parimat gümnaasiumi ja 2 parimat põhikooli võistkonda igast regioonist). Küsimusi on kokku finaalis 40.
 
Spordimälumängu "Bumerang" toetab Eesti Olümpiakomitee.

Koolispordi partnerid ja toetajad