Menüü

Alustas virtuaalne teatejooksu sari Terminal Challenge

09.02.2023

Terminal Challenge RADA 1

Alustas virtuaalne teatejooksu sari Terminal Challenge, mis on Eesti Koolispordi Liidu ja kütusepank Terminal Oil ühisprojekt innustamaks koolinoori liikuma.

Järgmised kolm kuud (veebruar, märts, aprill) postitab Eesti Koolispordi Liit oma Facebooki lehele "Terminal Challenge" ehk virtuaalse teatejooksu, mida saavad kaasa teha kõik õpilased enda kooli kehalise kasvatuse tunnis.

 

Filmige telefoniga teatejooks veebruari kuu jooksul üles ja postitage videoklipp 1. veebruraril ilmunud postituse alla. Rajad ilmuvad ka veel RADA 2 (1. märts) ja RADA 3 (1.aprill). Kooli võistkondade arvul piiranguid ei ole, osaleda saavad kõik klassid. Kõigi osalevate võistkondade vahel loosime vahvaid auhindu. Kui olete video lisanud, saate esitada väljakutse järgmisele (kuni kolmele) koolile/õpetajale, tägides nad sama kommentaari juurde, kuhu lisasite video. Väljakutse võib esitada ka oma kooli õpetajale.

 

Terminal Challenge saavad kaasa teha kõik õpilased, koolid ja klassid üle Eesti. Olge julged ja aktiivsed. 

 

RADA 1 on Eesti Koolispordi Liit Facebooki lehel avatud kuni 28. veebruarini, kuid mida kiiremini oma challenge tehtud saate, seda parem. Järgmised rajad ehk RADA 2 ja RADA 3 ilmuvad vastavalt 1. märts ja 1. aprill.


RADA 1 juhised:
Terminal Challenges võib olla erinev arv õpilasi. Koolist ja klassist võib olla mitu teatevõistluse võistkonda. Teatevõistluses on kasutatud võrkpalliväljaku suurust ala, selle suurust võib kohandada. Ette näidatud võistluses (videos) osalesid 5 tüdrukut ja 5 poissi. Teatevõistluse mõlemas otsas on otsatähised, mille ümbert peavad liikuma nii vahendid kui ka võistlejad. Teatevahetust antakse üle parema käe poolt nii, et vahend ja lõpetav võistleja liiguvad ühelt poolt otsatähist ja alustav võistleja ja vahend teiselt poolt otsatähist.


Vahendid: 1 korvpall; 6 võimlemisrõngast; 1 võimlemisrõngaste hoidja. Võistlus: võistluse algul on rajal maas 4 võimlemisrõngast. Igas rõngas on 1 võistleja. Keskjoonel on rõngaste hoidja, kes seisab küljega (pikuti) võistlusraja suhtes. Tema mõlemas käes on võimlemisrõngas, mis toetuvad maha ja asetsevad raja suhtes pikuti. Ülejäänud võistlejad on stardijoone taga. Alustaval võistlejal on käes korvpall. Korvpalli tuleb sööta vähemalt ühe põrkega edasi rõngastes olevatele võistlejatele. Viimane võistleja jookseb koos korvpalliga ümber otsatähise ja poeb keskjoonel hoitavatest rõngastest läbi. Seejärel jookseb stardini ja annab õigelt poolt otsatähist korvpalliga teatevahetuse üle. Samal ajal liiguvad rajal olevad võistlejad edasi järgmistesse rõngastesse. Ülejäänud võistlejad toimivad samuti.

Koolispordi partnerid ja toetajad