Menüü

Haridus- ja teadusministeerium tunnustas andekaid noori pidulikul vastuvõtul „Tähelend“

17.11.2022

Foto: Mattias Metsaru

Märkamaks ja väärtustamaks õpilaste tipptasemel saavutusi ning nende juhendajate pühendumist noore arengu toetamisel, tunnustas haridus- ja teadusministeerium rahvusvahelistel võistlustel auhinnalisi tulemusi saavutanud noori ja nende juhendajaid.

Eesti Koolispordi Liit esitas tunnustussündmusele 19 noort ning nende juhendajad, kes perioodil 1. september 2021 – 31. august 2022 Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni egiidi all toimuvatel tiitlivõistlustel osalesid ja medalitele tulid. Sellesse ajavahemikku mahtusid nii U15 vanuseastme Maailma Koolinoorte Sportmängud, U18 vanuseastme Koolinoorte orienteerumise MM kui ka U18 vanuseastme Gümnasiaad.


Tunnustuse pälvisid paljud Serbias Belgradis U15 Maailma Koolinoorte Sportmängudel auhinnalisi tulemusi saavutanud noored:

 

Kergejõustikus - Savva Novikov, kuldmedal tõkkejooksus ja kolmikhüppes; Heti Väät, kuldmedal odaviskes; Marta Ründva, hõbemedal odaviskes; Mirelle Nataly Klais, kuldmedal kolmikhüppes. Kergejõustikukoondist juhendasid treener Viktor Predbannikov ja Heiko Väät.

Ujumises - Artjom Alteberg, kuldmedal 200 m kompleksujumises, hõbemedal 200 m rinnulis ja pronksmedal 50 m rinnulis; Egle Salu, kuldmedal 50 m rinnulis, hõbemedal 100 m rinnulis; Mirtel Merimaa, hõbemedal 200 m rinnulis; Jakob Toming, pronksmedal 50 m selilis. Ujumiskoondist juhendasid kohapeal Serbias treenerid Geil Siim ja Ralf Tribuntsov.


Maadluses - Anu-Liis Raudsepp, hõbemedal kaalukategoorias -46kg; Lisette Böttker, hõbemedal kaalukategoorias -54kg. Maadluskoondist juhendasid kohapeal treenerid Jevgeni Tarassov, Rain Aleksandrov ja Arvi Aavik.

 

Tähesäras said seista ka mitmed Prantsusmaal Normandias U18 vanuseastmes Gümnasiaadil medalile tulnud noored - Miia Tillmann, kuldmedal teivashüppes; Andreas Trumm, pronksmedal teivashüppes. Kohapeal Prantsusmaal juhendas sportlasi treener Harry Lemberg.


Tunnustuse osaliseks said ka Koolinoorte orienteerumise MM-l Selected võistkonnas lühi,- ja tavaraja koondarvestuses pronksmedalile tulnud poisid.
Võistkonna koosseisu kuulusid Olle Ilmar Jaama, Mihkel Mahla, Timo Kudre ja Paul Theodor Zupping. Võistkonda juhendasid kohapeal treenerid Reigo Teervalt ja Rein Zaitsev.

 

Tunnustused andsid pidulikul vastuvõtul Tallinna muusika- ja balletikoolis üle haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning kultuuriminister Piret Hartman. Sündmus on järelvaadatav SIIN

Koolispordi partnerid ja toetajad