Menüü

Euroopa koolispordipäev keskendus sel aastal keskkonnahoiule

03.10.2022

Foto: Reigo Teervalt

Traditsiooniliselt septembrikuu viimasel reedel toimuv Euroopa koolispordipäev keskendus käesoleval aastal jätkusuutlikusele ja keskkonnahoiule spordis.

Reedel, 30. septembril toimunud Euroopa koolispordipäev pani ilusa punkti Euroopa Spordinädalale, kus mitmel pool Eesti koolides korraldati väga erinäolisi sündmusi, mille fookuses keskkonnahoidlikkus. 

Nii nagu mistahes valdkonnas, tuleb ka spordis mõelda sellele, millise keskkonna ja mõtteviisi me oma järgmistele põlvkondadele pärandame. Kutsume omalt poolt kõiki spordikorraldajaid ja koole spordisündmuste korraldamisel mõtlema selle peale, et keskkonnale tekitatav jalajälg oleks võimalikult väike. Sportimisel on soovituslik kasutusse võtta korduvkasutatavad joogipudelid, võistlustel kasutatavad reklaamplakatid ja materjalid on tänasel päeval võimalik uuesti ringlusesse suunata, spordisündmuse eel tasuks korraldajatel mõelda sellele, kuidas tekkiva prügi mahtu minimeerida jne", sõnas EKSL president ja olümpiavõitja Gerd Kanter.


Euroopa koolispordipäevast võttis Euroopa Spordinädala vältel osa sadu õpilasi üle Eesti. Koolispordipäeva nimiüritus leidis aset 27. septembril Tartu Roosi Discgolfi pargis, kus selgitati välja ka vabariigi osavaimad kettavõlurid. Euroopa koolispordipäeva üritused on eelkõige suunatud õpilaste kehalise aktiivsuse tõstmiseks ja pingelisse koolitöösse sukeldumiseks. Koolispordipäeva tegevused on osa õpilase koolipäevast, kuhu mitmel pool on aktiivselt kaasatud ka lapsevanemad. Iga kool valib sportlikud tegevused ise. Tavaks on saanud, et korraldatakse spordipäevi, miniolümpiaid, ratta- ja seiklusmatku, maastikumänge ja palju muud põnevat.

Tutvu ka Euroopa koolispordipäeva tegemistega sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/essdeurope
https://www.instagram.com/european.school.sport.day/

 

Koolispordi partnerid ja toetajad