Menüü

Eesti Koolispordi Liit sõlmis koostöö Eesti jalgpalli Liit (EJL), Tallinna Haridusameti ja Rimiga.

28.09.2022

Foto: Jana Pipar/jalgpall.ee

Eesti Koolispordi Liit sõlmis koostöö Eesti jalgpalli Liit (EJL), Tallinna Haridusameti ja Rimiga, mille eesmärk on pakkuda jalgpalli abil liikumisrõõmu kõigis kooliastmetes.

Rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allase sõnul on laste üldises heaolus oluline roll ka sportimisharjumustel. „Oleme veendunud, et kehalisel aktiivsusel on positiivne mõju laste vaimsele tervisele, aidates vähendada stressi, luues positiivset meeleolu ja toetades õppimisvõimet. Pakuksime omalt poolt lastele põnevaid jalgpallilisi tegevusi ja läbi selle ka vahetut suhtlemist oma sõprade ja eakaaslastega,” lausus Allas.

Eesti Koolispordi Liit ja Tallinna Haridusamet on siiani korraldanud koolidevahelisi võistlusi alates 7. klassist. EJLi eestvedamisel alustatakse käimasolevast õppeaastast Rimi koolijalka turniire ka 1.-3. ja 4.-6. klasside poistele ja tüdrukutele. Lisaks on plaanis käivitada kõigile vanuseklassidele ka saalijalgpalli turniirid.

„Suur tänu Koolispordi Liidule ja Tallinna Haridusametile, et nad usaldavad nende ürituste eestvedamise meile. Jätkame omavahelist koostööd tihedalt, et pakkuda lastele parimaid tingimusi jalgpalliga tutvumiseks ja selle nautimiseks. Tänuväärt on ka see, et turniiride korraldamisele paneb õla alla Rimi, kes on juba aastaid aktiivselt toetanud noorte sportlikku arengut,” sõnas Allas.

Eesti juhtiv jaekaubanduskett on läbi aastate toetanud mitmeid EJLi noorteprojekte, mille alla kuuluvad näiteks Rimi jalgpalli suvelaagrid, osavusfestivalid, tüdrukutele suunatud jalgpallifestivalid ja koolikülastused. „Pole kahtlustki, et üha keerulisem on noori liikuma saada ja just seepärast on Rimi aastaid aktiivse elustiili parendamisse panustanud. Rimi koolijalka on loodetavasti järgmine edukas koostöö Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi vahel,” kommenteeris Rimi tegevjuht Vaido Padumäe.

Pildil: Eesti - Malta mängu vaheajal toimus koostöö sümboolne allkirjastamine, kus osalesid (vasakult paremale) Rimi Eesti tegevjuht Vaido Padumäe, Tallinna Haridusameti esindaja Madis Annus, jalgpalliliidu rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas, jalgpalliliidu president Aivar Pohlak ja Koolispordi Liidu president Gerd Kanter.

Koolispordi partnerid ja toetajad