Menüü

Euroopa koolispordipäev tuleb taas!

06.09.2022

Lugupeetav koolijuht, kehalise kasvatuse õpetaja ja huvijuht!
 

Juba septembrikuu viimasel reedel, 30. septembril toimub üleeuroopaline koolispordipäev, milles ootame aktiivselt kaasa lööma kõiki Eesti koole!

Euroopa koolispordipäev toimub Euroopa spordinädala raames ja keskendub sel aastal jätkusuutlikkusele ning rohepöördele spordis.

 

Euroopa koolispordipäeva üritused on eelkõige suunatud õpilaste kehalise aktiivsuse tõstmiseks ja pingelisse koolitöösse sukeldumiseks. Ülemaailmse pandeemia tingimustes, kus liikumine on olnud piiratud ja kooliõpilased sotsiaalselt omavahel distantseerunud, on Euroopa koolispordipäev suurepärane võimalus tutvustamaks noortele spordi tarvilikkust vaimse tervise toetamiseks. Roheline mõtteviis sporti ülekantuna tähendab aga täisväärtuslikumat elukeskkonda meie endi ja tulevaste põlvede jaoks.
 

Koolispordipäeva tegevused on osa õpilase koolipäevast, kuhu mitmel pool on aktiivselt kaasatud ka lapsevanemad. Iga kool valib sportlikud tegevused ise. Tavaks on saanud, et korraldatakse spordipäevi, miniolümpiaid, ratta- ja seiklusmatku, maastikumänge ja palju muud põnevat.

Registreeri oma kooli koolispordipäeva sündmus kodulehel: https://www.essd.eu/et/registration-7/

 

Euroopa koolispordipäeva nimiüritus leiab aset juba paar päeva varem, 27. septembril ning on üles ehitatud discgolfi osavusvõistlusel. Rohkem infot ja registreerimine discgolfi osavusvõitlusele siin: https://koolisport.ee/et/kalender?event_id=287

 

Tagasisidet teie koolis toimunud koolispordipäevast ootame koos fotode/videotega hiljemalt 10. oktoobriks aadressil: http://www.essd.eu/et/kooliaruanded/

 

Täiendav info Eesti Koolispordi Liit, tel. 66 70 603, 66 70 604

 

Tutvu ka Euroopa koolispordipäeva tegemistega sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/essdeurope

https://www.instagram.com/european.school.sport.day/

Koolispordi partnerid ja toetajad