Menüü

Lõppes Sportland 3x3 korvpallisarja 10. hooaeg

08.06.2022

EKSL-i president Gerd Kanter finalistidega

Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu Sportland 3×3 korvpallisarja X hooaja finaalvõistlus tõi täna Tallinnasse, Snelli väljakutele üle-eesti kokku 238 noort korvpallimängijat 61st võistkonnast. Kogu sarjas osales hooaja jooksul üle 1400 palluri, mis teeb Sportland 3×3 koolispordi sarjast Eesti ühe suurima spordivõistluse.

Pea kaheksa tundi kestnud 3×3 sarja finaalturniiril selgusid parimad kokku neljas võistlusklassis.

1.-5. klasside poisid

Kõige populaarsemas, 25 võistkonnaga 1.-5. klasside poiste sarjas võttis võidu Rakvere Reaalgümnaasium, kes peaväljakul peetud viimases finaalis alistas 6-3 Viljandi Jakobsoni Kooli. Pronksmedalid Rapla Vesiroosi Koolile.

Sportland 3x3 koolispordi X hooaja finaal 2022 - 046
 

6.-7. klassi poisid

18 võistkonnaga poiste sarjas suutis finaalis Paikuse Kool tabavate visete ja läbimurretega 9-7 jagu saada Saku Gümnaasiumist. Vanuseklassi kolmas koht Tartu Kivilinna Koolile.

 

1.-5. klassi tüdrukud

Noorimate tüdrukute võistlusklassis võitis Linnamäe Vene Lütseum alles lisaajal 7-6 Palamuse Gümnaasiumi. Kolmanda koha auhinnad said Vesiroosi Kooli tüdrukud.

 

6.-7. klassi tüdukud

Finaalpäeva esimesse finaali jõudnud tüdrukutel toimus põnev finaallahing Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi ja Abja Gümnaasiumi vahel, kus 6-5 seisuga said võidu esimesed.

Kolmas koht Sillamäe Kannuka Koolile.

 

Auhinnad

Turniiri võitjad said Sportlandi kinkekaardid 250 euro väärtuses, auhindu, medaleid ja karikaid said ka teised ja kolmandad kohad.

Auhinnad noortele korvpalluritele andsid üle täna öösel Rumeeniast 3×3 korvpalli EM TOP12 pääsmetega tagasi koju jõudnud Eesti naiste 3×3 rahvuskoondise mängijad  Kadri-Ann Lass, Marie Anette Sepp ja Johanna Eliise Teder.

 

Kalev 91

Eesti 3×3 korvpall alustas sel suvel koostööd septembris esilinastuva “Kalev 91” filmi tootja Allfilmiga, kes kõikidele esikolmikutele annab esilinastuse pääsmed ning võitjatele jagati ka legendaarsed KALEV-i pusad.

Kalev 91 film
 

Eesti 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul ei saa välistada, et sel suvel jagatakse Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistlustel veel “Kalev 91” kinopileteid ja filminänni. Võimalik, et 6. augusti 3×3 Eesti meistrivõistluste finaalvõistlusel Tallinnas on kohal nii mõni filmis olnud näiteja kui ka mängija.

 

Sportland 3×3 Koolispordi X hooaja tulemused ja lõplikud paremusjärjestused leiab play.fiba3x3.com lehelt.


Turniiri pildigalerii (täieneb homme) leiab 3×3 Google Photos lehelt ja Basket 3×3 Facebookist.

///Artikkel on kopeeritud basket3x3.ee portaalist///

Koolispordi partnerid ja toetajad