Menüü

Normandias toimuv koolinoorte gümnasiaad on olnud Eesti noorte jaoks edukas

20.05.2022

Foto: Kaja Haljaste

14. mail alguse saanud Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni poolt korraldataval
Gümnasiaadil on viie võistluspäeva järel põhjust eestlastel rõõmustada.

 

Kergejõustiklastest on suurepäraseid tulemusi näidanud Miia Tillmann, kes saavutas teivashüppes tulemusega 3.85 esikoha. Eestit esindanud Laure Kiivit ületas kõrguse 3.70 ning saavutas sellega viienda koha. Ka noormeeste teivashüppe arvestuses tuli eestlastele medal. Andreas Trumm täitis isikliku rekordiga 4.60 U18EM normi ja saavutas sellega kolmanda koha. Treener Harry Lembergi sõnul ületati sellega ootusi, kuivõrd mõlemad medali võitnud sportlased on vanuselt alles 16 aastased ja ülejäänud medali konkurentsis olnud sportlastest nooremad. Tähelepanuväärse tulemuse tegi ka Anna Pananeko, kes saavutas tulemusega 5.97 4. koha kaugushüppes.
 

Tüdrukute 3x3 korvpalli võistkond treener Janika Veinpere-Pillisneri juhendamisel mängis südikalt. Alagrupist mindi veenvalt edasi võitudega Bahreini, Uganda ja Kasastani vastu.  Kurvastuseks jäi poolfinaalist tüdrukute võistkonda lahutama vaid 1 punkt. 3.-4. koha mängul Serbiaga mindi esimesel mängu veerandil juhtima, ent pronksmedali vormistas enda kasuks siiski Serbia. Finaalist võitis kuldmedali Hiina Taipei, jättes sellega võõrustajariigi Prantsusmaa hõbemedalile.
 

Rannavõrkpallurid näitasid nii tüdrukute kui poiste arvestuses, et pall on ümmargune ja võita on võimalik ka suurriike. Poisid läksid esimese ringi mängudest edasi võiduga India üle ja kaotusega Läti vastu. Teises ringis võideti Hiina Taipeid veenvalt, ent Brasiiliale tuli alla vanduda. Veerandfinaalides näitasid oma paremust Kasastan ja Hiina Taipei ning 7.-8 koha mängus India vastu vormistati üldkokkuvõttes enda kasuks 7. koht. Tüdrukutel õnnestus aga erinevalt poistest esimeses ringis lätlasi võita, ehkki Kasastanile, Prantsusmaale anti järgmised mängud ära. Järgmises ringis võideti Makedooniat, ent Ungarile jäädi alla. Võiduga India vastu vormistati üldkokkuvõttes tugev 9. koht.
 

Meie ainus poksija Roman Budikov näitas üles kõva võitlustahet, lõppkokkuvõttes matšist Hiina Taipei vastu 5. koht temale.

Ujujatest oli edukaim Karolin Victoria Kotsar, kes ujus end 200 m vabalt A-finaali. Protokolli läks kirja tugev 7. koht ajaga 02:08,52.
 

ISF-i Gümnasiaadi näol on tegemist suurima rahvusvahelise multispordiüritusega, mis on mõeldud koolinoortele vanuses 16–18 eluaastat. Kokku võisteldi 20 erineval alal (nende hulgas ka kolmel paraspordialal). Sellel aastal on Gümnasiaadil osalejaid üle 3400 sportlase 63 riigist. Eestit esindas kokku 31 sportlast 5 alal – kergejõustikus, ujumises, poksis, rannavõrkpallis ja 3x3 korvpallis. Ehkki võistlusprogramm sai täna lõpu, on toimumas veel lõputseremoonia ja kultuuripäev. Eestlased jõuavad koju 22. mai hilisel pärastlõunal.
 

Eesti Koolispordi Liit

Koolispordi partnerid ja toetajad