Menüü

Aasta Spordisõbralikum Õpetaja on Ants Kuusik

29.12.2021

Aasta Spordisõbralikum Õpetaja Ants Kuusik

Tänavu juba üheksandat korda Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhinna koos 1000 euro suuruse stipendiumiga pälvis „Spordiaasta Tähed 2021“ pidulikul auhinnagalal Viljandi Jakobsoni Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Ants Kuusik

Õpetaja Kuusik, kellel tänavu täitus Viljandi Jakobsoni Koolis 50 aastat tööd õpetajana, on mitmele põlvkonnale viljandlastele ellu kaasa andnud positiivse ning tervisliku eluhoiaku. Kehaline tegevus on olnud talle endale juba lapseeast oluline; et aga spordiarmastust paari kehalise kasvatuse tunniga lastele edasi anda, see on juba professionaali oskus.

 

Kolleegide sõnul on Ants tohutu organisaator ja väsimatu professionaal, kes on jätkuvalt väga heas vormis nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Õpetaja Kuusik on läbinud üle 50 Viljandi linna- ja järvejooksu ning osaleb siiani maratonidel. Aastaid on õpetaja Kuusik koos kehakultuurlasest abikaasaga teinud spordilaagreid isiklikus suvekodus ning juhtinud lapsi märkama ka loodust, mõistma head nalja ja olnud nende jaoks vajadusel isakuju, kuulaja ja nõuandja.

 

Eesti Koolispordi Liidu presidendi ja Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimehe Gerd Kanteri sõnul on auhinna eesmärgiks tunnustada ja motiveerida õpetajaid, kes on südameasjaks võtnud spordi- ja liikumisharrastuse propageerimise koolides. “Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhind on tunnustus töö eest mitte vaid tunnis, aga ka oskuste ja pühendumuse eest koolinoorte kaasamises õppekavavälisesse sporditegevusse nii võistlustel kui ka erinevate liikumisprojektide näol. Ants Kuusik on ennekõike mees, kes armastab sporti nii iseeneses kui ka kõige laiemas tähenduses, ” sõnas auhinna üle andnud Kanter.

 

Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antav Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhind anti tänavu esmakordselt üle „Spordiaasta Tähed 2021“ pidulikul auhinnagalal. Kandidaate said esitada kõik Eesti Koolispordi Liidu 19 liikmesorganistasiooni, kelle hulgast komisjon valiku ka tegi.

Koolispordi partnerid ja toetajad