Menüü

Sportland 3x3 korvpallisarja 10. hooaeg sai avapaugu

01.11.2021

Sportland 3x3 korvpallisarja Tallinna etapi grupipilt

Sportland 3x3 korvpallisari, mis alustas esimest korda 2010. aastal, sai alguse Harjumaal toimunud
eelvõistlusega. Sari on mõeldud 1.-5. ja 6.-7. klassi poistele ning tüdrukutele ja toimub igas
maakonnas üle Eesti. Iga maakonna kahel parimal võistkonnal igas võistlusklassis on võimalus
osaleda kevadel sarja finaaletapil.
Juba eelmisel õppeaastal pidi Sportland 3x3 korvpallisari 10. sünnipäeva tähistama. Väikest juubelit
sai tähistada aasta hiljem, sest eelmisel hooajal ei toimunud COVID-i tõttu kahjuks ühtegi etappi.
See-eest sai 2021-22 õppeaastal sari tubli stardi, kui oktoobri kuus toimus lausa 3 kohalikku etappi.
Kokku on sarjas osalenud juba 210 sportlast ja mängitud üle 100 mängu.

Avaetapil 14. oktoobril Harjumaal osalesid 1.-5. ja 6.-7. klasside poisid 21 võistkonnaga. Finaalis
mängisid ja pääsme vabariiklikule finaalturniirile teenisid nooremate poiste seas Kiili G ja Jüri G ning
vanemate poiste seas Saku G ja Järveküla K võistkonnad.

19. oktoobril kogunesid Pärnu Spordihoones Pärnumaa koolid. 1.-5. klassi poiste arvestuses teenisid
koha finaaletapile Pärnu Mai K ja Vändra G ning tüdrukute arvestuses Vändra G ja Paikuse K. 6.-7.
klassi poiste võistluselt läksid kaks parimat kohta Paikuse K ja Pärnu Ülejõe PK ning tüdrukute puhul
Pärnu Ülejõe PK ja Vändra G võistkondadele.

Hetkel viimaseks etapiks jäi 22. oktoobril toimunud Tallinna etapp. 1.-5. klasside arvestuses pälvisid
pääsmed finaalturniirile Nõmme PK ja Pääsküla K poisid ning kaks Linnamäe VL tüdrukute
võistkonda. 6.-7. klassidest pääsesid finaalturniirile Nõmme G ja Pirita MG poisid ning taaskord kaks
Linnamäe VL tüdrukute võistkonda.

Järgmised Sportland 3x3 korvpallisarja maakondlikud etapid toimuvad vastavalt võimalustele. Uurige
etappide toimumise aja kohta maakondlikelt koolispordi organisatsioonidelt või hoidke silma peal
EKSL-i kalendril, kus kõik võistlused on kirjas. Finaalturniir toimub loodetavasti õppeaasta lõpu poole