Seoses kasvava COVID-19 nakkusohu ja levikuga koolides, on kõik EKSL vabariiklikud võistlused alates 01.11.2021 edasi lükatud või tühistatud kuni olukorra paranemiseni! Uued toimumise kuupäevad avaldame jooksvalt meie infokirjades ja koduleheküljel.
Menüü

Kettagolf jõudis koolidesse

21.09.2021

Täna, 22. septembril saab Eesti Koolispordi Liidu ning Eesti Discgolfi Liidu eestvedamisel alguse kampaania “Kettagolf koolidesse”. Kampaania raames jagatakse õppevideosid, korraldatakse koolitusi ja toimub suur koolidevaheline võistlus.

Üldhariduskoolid saavad õppematerjaliks videod, kus selgitatakse mängutehnikat ja -reegleid, aga ka viisakus- ja käitumisreegleid ning ohutust rajal. Eesti Discgolfi Liidu presidendi Timo Juursalu sõnul on just viimane olulise tähtsusega eriti tiheda asustusega piirkondades, kus harrastusvõimalused muutuvad üha kitsamaks. “Disc golf’i on saatnud viimastel aastatel väga suur mängijaskonna kasv. On oluline harrastajatele reeglid ja mängu põhimõte varakult selgeks teha,” sõnas ta.

Eesti Koolispordi Liidu president Gerd Kanter leiab samuti, et kampaania jaoks on parim aeg just nüüd. “Kettagolf on väga populaarne ja see, et koolid on juba omal käel ala harjutama hakanud, näitab, et huvi on suur. Soovime ajaga kaasas käia ning noortele spordialaga tutvumiseks täiendavaid võimalusi pakkuda,” rääkis ta. Kanter lisas, et kampaaniat õigustab veelgi enam praegune aeg, mil füüsiliste kontaktide vähendamine on tervitatav ning kettagolf pakub toredat ja ohutut sportlikku vaheldust värskes õhus. Kampaaniale esimese suure hoo andmiseks loosis Eesti Koolispordi Liit kuuele koolile välja juba ka korvi ja ketaste komplekti.

Lisaks õppevideotele saavad kehalise kasvatuse õpetajad soovi korral registreerida end täiendavale piirkondlikule koolitusele, et kettagolfialaseid oskusi laste ja noortega teadlikumalt jagada. Registreerida saab 12. oktoobrini Eesti Discgolfi Liidu kodulehel.

Kampaania päädib kevadel koolidevahelise võistlusega, kus pannakse osalejad proovile mitmes erinevas osavusülesandes. Nii auhindade kui harjutusvarustusega on õla alla pannud kohalik kettatootja Disctroyer ning kettagolfi varustuse maaletooja DiscSport, tehes spordivahendid koolidele taskukohasemaks.

Juursalu sõnul on iga spordiala püsima jäämise jaoks oluline juurdekasv. “Meie õnneks on meil veel suur varu noorte kaasamisel ja kampaania koostöös Eesti Koolispordi Liiduga annab selleks väga hea platvormi. Pikas perspektiivis tahame jõuda sinna, et disc golf ei ole ainult hea ajaviide, vaid tõsiseltvõetav spordiala kõigi silmis. Meil on olemas oma tipumängijad juba praegu. Liigume õiges suunas.”


Kevadel tegi Eesti Koolispordi Liit ettepaneku Eesti Discgolfi Liidule ühise kampaania läbiviimiseks. EDGL-i eelmine president Rein Rotmeister jättis ametiaja lõpus pärandiks ühiste kavatsuste protokolli Disctroyeriga, mille peamine eesmärk on ühiselt ja aktiivselt noortele spordiala tutvustada.


Koolitusele saavad õpetajad registreerida end siin: https://discgolfiliit.ee/kettagolf-koolidesse/
Õppevideotega saab tutvuda siin: https://koolisport.ee/et/discgolfi-oppevideod


 

 

 

 

Koolispordi partnerid ja toetajad