Menüü

Eesti on teinud U15 vanuserühma Maailma Koolinoorte Sportmängudel ajalugu

17.09.2021

Vasakult medalistid Egle Salu ja Artjom Alteberg

11. septembril alguse saanud Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni poolt korraldataval U15 World School Sport Games võistluste viimase võistluspäeva eel on Eestile jagatud juba hulgaliselt medaleid.

Kergejõustikus võidutses 13. septembril Savva Novikov ajaga 13,90 sek 100 meetri tõkkejooksus ning tõi sellega eestlastele esimese kuldmedali. Heti Väät teenis kuldmedali odaviskes tulemusega 47,01 m. Odaviske hõbemedal läks samuti meie meeskonna sportlasele - Marta Ründvale tulemusega 43,36 m.

14. septembril olid Eesti kergejõustiklased esindatud kolmikhüppevõistlusel, kus Novikov võitis isikliku rekordiga 13.34 m taaskord kuldmedali. Neidude kolmikhüppe arvestuses tõi Eestile kuldmedali aga Mirelle Nataly Klais tulemusega 10.92 m. Eestile seega kergejõustikust kokku 5 medalit, neist  4 kuldsed ja 1 hõbedane. Kergejõustikuvõistlused toimusid mängude raames 13.- 14. septembrini. Neljaliikmelist kergejõustikukoondist juhendab kohapeal treener Viktor Predbannikov.

Ujumises on mitmed meie noorsportlased ületanud isiklikud rekordid ja põhjust pjedestaalil seista on olnud enam kui veel. Eestlastest tõi enim medaleid koju Artjom Alteberg, võites terve medalikomplekti. Kulla saavutas ta 200 m kompleksujumises ajaga 2.21,67, hõbeda 200 m rinnulis ajaga 2.33,32 ja pronksi 50 m rinnulis tulemusega 32,31.

Eesti tüdrukutest sai kõige enam medaleid Egle Salu, kes saavutas ühe alavõidu ja teenis ka pronksmedali. Kulla tõi Eglele 50 m rinnuli tulemus ajaga 33,13, teise koha saavutas Rakvere noorujuja 100 m rinnulis ajaga 1.13,47.

Lisaks Eglele jõudis neiudest poodiumile ka Mirtel Merimaa, kes saavutas 200 m rinnulis teise koha ajaga 2.39,90. Poistest jõudis poodiumile lisaks Artjomile ka Jakob Toming, kes tuli pronksmedalile 50 m selilis ajaga 28,68. Ujujate stardid toimusid 13.-16. septembrini. Eestile seega ujumisest kokku 7 medalit, neist 2 kuldsed, 3 hõbedased ja 2 pronksikarva. Kaheteistkümneliikmelist ujumiskoondist juhendavad kohapeal treenerid Geil Siim ja Ralf Tribuntsov.

Maadluses on taaskord olnud põhjust poodiumil seista. Neidude arvestuses võitsid 16. septembril tüdrukud kaks hõbemedalit. Anu-Liis Raudsepp kaalukategoorias -46kg ja Lisette Böttker kaalukategoorias -54kg. Auväärse neljanda kohaga tuleb koju Mirjam Kask. Eestile maadlusest seega kokku 2 medalit, mõlemad neist hõbedased. Viieliikmelist maadluskoondist juhendavad kohapeal treenerid Jevgeni Tarassov, Rain Aleksandrov ja Arvi Aavik. Poisid maadlevad laupäeval, 18. septembril, kui võistlustulle asuvad Tristan Aleksandrov kaalukategoorias -57kg ja Nikolai Tarassov kaalukategoorias -68kg.

Judo arvestuses jäi Eesti parimaks tulemuseks 5. koht, mille teenis välja Artak Azarumyan -42kg kaalukategoorias. Judovõistlused toimusid mängude raames 13.- 14. septembrini. Kuueliikmelist judokoondist juhendavad kohapeal treenerid Dmitri Lepp ja Rain Arukaevu.

Eesti delegatsioon on võistlustel esindatud 27 noorsportlasega neljal erineval spordialal, milleks on judo, maadlus, kergejõustik ja ujumine. Tänaseks on Eestile kogunenud tervikuna 14 medalit, neist 6 kuldsed, 6 hõbedased ja 2 pronksi. Üheksa päeva kestvad mängud on mõeldud kuni 15-aastastele kooliõpilastele. Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni poolt korraldatav võistlus hõlmab 14 erinevat spordiala, kus võistleb kokku üle 2500 sportlase 35 erinevast riigist. Järgmised U15 vanuserühma Maailma Koolinoorte Sportmängud on juba välja kuulutatud ja need saavad toimuma 2023. aastal Brasiilias.