Menüü

Eestit saadab U15 vanuserühma Maailma Koolinoorte Sportmängudel suur edu

15.09.2021

Kergejõustiku medalistid

11. septembril alguse saanud Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni poolt korraldataval U15 World School Sport Games võistluste kahe esimese võistluspäeva järel on jagatud Eestile juba hulgaliselt medaleid.

Kergejõustikus võidutses 13. septembril Savva Novikov ajaga 13,90 sek 100 meetri tõkkejooksus ning tõi sellega meie meeskonnale esimese kuldmedali.

Heti Väät teenis kuldmedali odaviskes tulemusega 47,01 m. Odaviske hõbemedal läks samuti meie meeskonna sportlasele - Marta Ründvale tulemusega 43,36 m. Eile olid Eesti kergejõustiklased esindatud kolmikhüppevõistlusel, kus Novikov võitis isikliku rekordiga 13.34 m taaskord kuldmedali. Neidude kolmikhüppe arvestuses tõi Eestile kuldmedali aga Mirelle Nataly Klais tulemusega 10.92 m. Kergejõustikukoondist juhendab kohapeal treener Viktor Predbannikov.

Ujumises on mitmed meie noorsportlased saavutanud isiklikud rekordid ja põhjust on olnud ka pjedestaalil seista. Esimese medali tõi meile Egle Salu, võites 13. septembril ajaga 1:13.47 100 m rinnuli distantsil hõbemedali. Eile tuli Salu taas medalile, sedapuhku aga 50 m rinnuliujumises kuldmedalile ajaga 33.13. Poiste arvestuses tõi kastanid tulest välja Artjom Alteberg, kes võitis ajaga 32.31 50 m rinnuliujumises pronksmedali. Ujumiskoondist juhendavad kohapeal treenerid Geil Siim ja Ralf Tribuntsov.

Eesti delegatsioon on võistlustel esindatud 27 noorsportlasega neljal erineval spordialal, milleks on judo, maadlus, kergejõustik ja ujumine.

Üheksa päeva kestvad mängud on mõeldud kuni 15-aastastele kooliõpilastele. Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni poolt korraldatav võistlus hõlmab 14 erinevat spordiala, kus võistleb kokku üle 2500 sportlase 35 erinevast riigist.