Menüü

EKSL presidendi Gerd Kanteri tervitus kooliaasta alguse puhul

01.09.2021

Gerd Kanter, EKSL president

Head spordisõbrad, austatud õpetajad ja lastevanemad!

Suvi on märkamatult sügiseks saanud ning meid on ees ootamas uus õppeaasta, mida tervitame taas kord märgilise tähtpäeva – teadmistepäevaga.

 

Esimese koolipäeva lahutamatuteks elementideks on lilled, rõõm ja elevus. Ka spordisündmuste rohke suvi on kõike seda pakkunud – võtame kasvõi Tokyo olümpiamängud, kus Eesti epeenaiskond võis lilletseremoonial seista pjedestaali kõrgeimal astmel.

 

Esimesed koolikellad on koolides juba helisenud ja olümpiavõitja ning kogenud spordimehena soovin siiralt, et ühel ilusal päeval õnnestub igal ühel teist seista pjedestaali kõrgeimal astmel ja nautida lilletseremoonial oma tehtud töö kuldseid vilju.

 

Täna, 1. septembril tervitab meid suurepärane ilm, taevasse vaadates särab ere päike ja justkui miski ei reeda, et maailm seisab jätkuvasti silmitsi salakavala viirusega. See aasta on olnud meie kõigi jaoks keeruline ja kahjuks pole kindlust, et see nüüdki meie jaoks möödanik on.

 

Teisalt on see meile nii mõndagi õpetanud. Inimeste teadvusesse on selgelt tõusnud nii vaimse kui ka füüsilise tervise olulisus. Kõik on vast kuulnud väljendit „Terves kehas terve vaim“. Tänases ülemaailmses olukorras omab see lausekõlks vaata et sügavamat tähendust kui kunagi varem.

 

Vaatamata kõigele loodan siiralt, et meil kõigil õnnestub oma sotsiaalseid kontakte säilitada, võimalikult palju välitingimustes liikuda ja nautida suurepäraseid sügisilmasid. Eesti Koolispordi Liidu nimel kutsun kõiki noori üles võtma osa kooli spordipäevadest, osalema Eesti Koolispordi Liidu võistluskalendris pakutavatel võistlustel ja projektüritustel ning alusatama või jätkama käimist mõnes liikumisringis. Elu on näidanud, et just sealt võib leida vahvaid sõpru kogu eluks!

 

Hea spordisõber! Olgu uuel õppeaastal ka kõige kõrgemad teadmiste tipud vallutatavad, ning täitugu teie kõige julgemad unistused!

 

Hoidke oma tervist ning head uut õppeaastat teile!

 

 

 

Gerd Kanter


EKSL-i president

Koolispordi partnerid ja toetajad