Menüü

Legendaarsed EKSL-i suvemängud "Meri ja Päike" tulevad taas

11.08.2021

EKSL-i suvemängud "Meri ja Päike" toimuvad käesoleval aastal juba XVI korda. 

Ülejärgmisel nädalal, 23.-25. augustil toimuvad suvemängud leiavad teist aastat järjest aset Tuksi Tervise- ja Spordikeskuses ning selle lähiümbruses. Ehkki traditsiooniliselt Hiiumaal toimunud üritus on olude sunnil kolinud mandrile, võime kinnitada, et ka seekord ei puudu programmist suvele omased meri ja päike.

Kolmepäevase laagri raames saavad noored ja nende juhendajad panna oma võimed proovile nutiseiklusel, võtta osa tuletõrjeolümpiast, rannajalgpalliturniirist, 3x3 korvpalliturniirist ja võrkpalliturniirist, katsetada oma osavust kõrgseiklusrajal ning tutvuda tuleohutus,- ja merepäästetehnikaga.

Mängude läbiviimisel kohaldame kõiki Covid-19 viiruse leviku piiramist kohalduvaid nõudeid ja ohutust.

Nii osalevad lapsed ja noored kui laagrite ja malevate personal saavad ohutuse tagamiseks teha enne laagrivahetust koroonatesti. Testimisvõimalus on mõeldud vaktsineerimata inimestele.
 
Testi tegemine on soovituslik, see ei ole kohustus, aga on hea võimalus kaitsta ennast ja teisi ning aidata laagri- ja malevasuve ohutult mööda saata.
 
·       Testimine on tasuta nii laagris osalevatele lastele kui ka õpetajatele ja kasvatajatele.
 
·       Testi tegemiseks tuleb igaühel ise broneerida aeg helistades avaliku testimise kõnekeskuse numbril 646 4848 (E–R 8–18, L–P 10–16).
 
Sobiva testimiskoha saab leida siit https://koroonatestimine.ee/testimispunktid/.
 
Lapsed saavad testimispunktis valida, kas soovivad proovi anda ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Vastused saabuvad orienteeruvalt 24-48 tunni jooksul digilugu.ee keskkonda ja testi.me rakendusse.
 
Proov tuleks anda mitte rohkem kui 72 tundi enne laagrisse minemist. Palume arvestada, et aja broneerimisel võivad olla järjekorrad.

Laagri korraldamist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

 

 

Eesti Koolispordi Liit

Koolispordi partnerid ja toetajad