Menüü

Kutsume koole osalema "Looduse kilomeetrid 2021" projektis!

04.05.2021

„Looduse kilomeetrid“ projekti eesmärgiks on kutsuda õpilasi liikuma ning koguma kilomeetreid koduümbruse terviseradadel looduses. Projekt aitab avardada teadmisi iseseisva liikumisharrastuse kohta ning kujundada digipädevust kehalise aktiivsuse mitmekesistamiseks mõeldud rakenduste abil.

Liikumist võib arvestada jalutamise, jooksmise, jalgrattasõidu, rulluisutamise vms põhjal. Kokku arvestatakse kooli põhiselt kõikide osalejate läbitud kilomeetrid. Soovitatav on välja tuua läbitud kilomeetrid kogu koolipere põhiselt (ka. koolipersonal).

 

Kooli põhiselt kogub kooli kontaktisik (kehalise kasvatuse õpetaja, huvijuht vms)  õpilaste / koolipere poolt fikseeritud ja läbitud kilomeetrid kokku ning edastab need Eesti Koolispordi Liidule hiljemalt 14.06.2021 kasutades seda linki.

 

Õpetajal on arvestuse pidamiseks ja tulemuste koondamiseks vaba voli. Soovituslik on kasutada selleks mõnda juba tuttavat digirakendust, nt Liikumispäeviku platvormi.

 

Käesoleval aastal oleme projekti teinud teie jaoks veelgi huvitavamaks! Eesti Koolispordi Liit pakub kõikidele huvitatud koolidele võimalust osaleda „LOODUSEKILOMEETRID 2021“ projekti raames Loquiz maastikumängus. Selle tarbeks oleme spetsiaalselt loonud uue mängu „Koolipingist Olümpiale!“ Mänguga liitumiseks tuleb õpetajal täita see vorm ja me edastame järgnevad juhised juba eraldi.

 

Kõigi „Looduse kilomeetrid“ projektis osalenud koolide vahel, kes saadavad kokkuvõtte läbitud kilomeetritest hiljemalt 14. juuniks 2021, loositakse välja erinevat spordivarustust ja auhindu.

JUHEND:


•    Lae oma nutitelefoni või tahvelarvutisse mõni tasuta rakendus, mis mõõdab aktiivsust/liikumist ja tee ennast kasutajaks. Selleks sobib mistahes programm või app, mis näitab kaarti ja kasutab gps-i. Liikumiseks sobib ka Loquiz app, kuhu Eesti Koolispordi Liit on loonud uue mängu „Koolipingist Olümpiale!“ Mänguga liitumiseks tuleb õpetajal täita see vorm ja me edastame järgnevad juhised juba eraldi.
•    Liikumisülesandega alustamisel veendu, et Sinu nutivahendi GPS-funktsioon on seadetest sisse lülitatud. Järgmiseks ava rakendus ja alusta liikumist.
•    Peale ülesande edukat lõpetamist tee rakenduse kaardil läbitud teekonnast kuvatõmmis ja saada see koos oma nime ja läbitud kilomeetritega õpetajale meilile.


•    TÄHELEPANU! Eestis kehtestatud piirangute tõttu järgi ülesande sooritamisel ettevaatusabinõusid:
-    Õues värske õhu käes viibides väldi rahvarohkeid kohti.
-    Ära mine õue kui tunned ennast tõbisena.

 

Koolispordi partnerid ja toetajad