Menüü

Eesti Koolispordi Liit pikendab tervisepäeva projekti „Talvevõlud“ märtsikuu lõpuni!

01.03.2021

Hea koolijuht, kehalise kasvatuse õpetaja ja huvijuht! Kutsume Sinu kooliperet osa võtma ning korraldama märtsikuu vältel tervisepäeva „Talvevõlud“, mille kavas oleksid erinevad sportlikud tegevused välitingimustes.

Projekti eesmärk on pakkuda tervele kooliperele liikumis- ja sportlikke tegevusi ning propageerida turvalist hajutatud liikumist väljas. Kevadised lume,- ja talveolud võimaldavad korraldada suusapäevi, uisutamist, talvematku jpm.

 

Käesoleval aastal oleme projekti teinud teie jaoks veelgi huvitavamaks! Eesti Koolispordi Liit pakub kõikidele huvitatud koolidele võimalust osaleda „Talvevõlude“ tervisepäeva raames Loquiz maastikumängus. Hetkel on kättesaadaval 2 põnevat mängu ning need on rakendatavad ka distantsõppel olles!

 

Loquiz on location based quiz ehk asukohapõhine viktoriin, mis on üles ehitatud veebikeskkonda. Ülesannete lahendamisel ja küsimustele vastamisel põhineva maastikumängu on kokku pannud erinevate õppeainete õpetajad, mistõttu tuleb noortel panna proovile nii oma koolis omandatud teadmised kui ka osavus. Mäng toimib n-ö odomeetri põhiselt, kus isikliku nutiseadme GPS mõõdab läbitud distantsi ja annab märku, kui aeg on ülesanne lahendada või küsimustele vastata. Arvestust peetakse alg,- põhi,- ja keskkooli (gümnaasiumi) vanuseastmete põhiselt.

 

Loquizi mängust on osa võtmas 70 kooli üle Eesti. Kogemuse mängu osas on saanud juba enam kui 2000 mängijat!

 

Palume kõigil Loquiz mängust huvitatud koolidel registreerida enda huvi SIIN ning teile saadetakse täpsemad juhised mänguga alustamiseks.

 

Kõigi Tervisepäeva korraldanud ning Loquiz mängust osa võtnud koolide vahel, kes saadavad kokkuvõtte hiljemalt 5. aprilliks, loositakse välja erinevat spordivarustust ja auhindu.

 

Selleks, et loosimisel osaleda, palume saata 5. aprilliks korraldatud Tervisepäeva fotod ja/või päeva lühikirjeldused EKSL sekretariaati aadressil info@koolisport.ee

Koolispordi partnerid ja toetajad