Menüü

Kutsume kõiki spordisõpru osalema Koolispordifoorumil 2021!

16.02.2021

Reedel, 19. veebruaril algusega kell 11:00 leiab aset tasuta inspiratsioonipäev „KOOLISPORDIFOORUM 2021“, mis on jälgitav nii Facebook'i, Youtube'i kui ka Delfi TV vahendusel.

 

Eesti Koolispordi Liidu eestvedamisel toimub üritus juba neljandat korda ning muuhulgas tunnustatakse traditsiooni kohaselt aasta spordisõbralikumat õpetajat rahalise preemiaga.

 

Inspiratsioonipäeva juhtmõte “Alternatiivsed liikumisharrastuse võtted ja koolisporti piiravad tegurid” kajastab koolispordi, liikumisharrastuse, noore inimese ja ühiskonna omavahelist suhestumist, seades huviorbiiti sportimise motiivid ja muutuva maailma takistavad tegurid.

 

Inspiratsioonipäeval tutvustatakse innovatiivseid noortele suunatud liikumisvõimalusi ja püütakse paneeldiskussiooni vormis leida lahendusi noorte liikumisharrastuse parendamiseks. Inspiratsioonipäeva esinejate paneel on värvikas. Teiste hulgas saavad sõna haridus- ja teadusminister Liina Kersna, olümpiavõitja Gerd Kanter, EOK president Urmas Sõõrumaa, kuid ka Eesti spordimaastikul hästi tuntud spordipsühholoog Snezana Stoljarova ja füsioterapeut Katre Lust-Mardna.

 

Käsitlemaks teemasid võimalikult laiapõhjalikult, on Eesti Koolispordi Liit programmi kaasanud TLÜ Loodus- ja terviseteaduste instituudi, Haridus- ja Noorteameti, Eesti Akadeemilise Spordiliidu, Eesti Kutsekoolide Spordiliidu, Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu, Eesti Orienteerumisliidu ja Liikuma Kutsuva Kooli Tartu Ülikooli Liikumislaborist.

 

Programmi modereerib näitleja ja triatleet Märt Avandi ning publikut hoiab veebi vahendusel erksana MyFitnessi treener Mihkel Vabrit.

 

Inspiratsioonipäev on kõigile huvilistele veebi vahendusel tasuta kättesaadav ja otseülekannet saab jälgida nii Delfi TV, Facebook live kui ka Youtube live vahendusel.

 

AJAKAVA

 

11:00 Päevajuhi avasõnad – Märt Avandi, näitleja ja triatleet

 

11:05 Ministri tervitus – Liina Kersna, haridus- ja teadusminister

 

11:08 Foorumi avamine – Lauri Luik, EKSL president

 

11:10 Orienteerumismängud kooli kehalise kasvatuse tunnis ja treeningutel – Piibe Tammemäe, orienteeruja, treener ja õpetaja Audentese Erakoolis

 

11:40 Muutused ühiskonnas: digipädevus ja õppeainete lõiming Loquiz mängu abil – Eric Hints, Loquiz tegevjuht

 

11:55 Veebitreeningud kehalise kasvatuse tunni asenduseks distantsõppel ja NETFIT treeningplatvormi tutvustus – Tiina Otsa, MyFitness Eesti tegevjuht

 

12:10 Virgutusvõimlemine – Mihkel Vabrit, MyFitness treener

 

12:20 Klipp koolispordi olulisusest – Maarja Gawley, Vanalinna Hariduskolleegiumi inglise keele õpetaja ja MyFitness treener
 

12:25 Kehalise kasvatuse õppekava uuendamisest liikumisõpetuseks – Maret Pihu, lektor, Tartu Ülikooli Liikumislabor, Liikumisõpetuse valdkond

 

12:40 Klipp koolispordi olulisusest – Urmas Sõõrumaa, EOK president

 

12:45 EOK projekti „Sport Koolis“ tutvustus – Lauri Luik, EKSL president

 

13:00 Klipp koolispordi olulisusest – Gerd Kanter, olümpiavõitja

 

13:05 Paneeldiskussioon: Alternatiivsed liikumisharrastuse võtted ja koolisporti piiravad tegurid – Ants Veetõusme (Eesti Akadeemiline Spordiliit), Tiit Tammaru (Eesti Kutsekoolide Spordiliit), Raina Luhakooder (Eesti Kehalise Kasvatuse Liit), Roger Tibar (Haridus- ja Noorteamet), Maret Pihu (TÜ Liikumislabor, Liikumisõpetuse valdkond)

 

Moderaator: Lauri Luik, EKSL president

 

14:00 Klipp koolispordi olulisusest – Liisa Gritšenko, Türi Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja

 

14:05 Koolinoore motivatsiooni ja heaolu toetamine – Snežana Stoljarova, spordipsühholoog, koolitaja

 

14:50 Terapeutilised harjutused koolitunni rikastamiseks – Katre Lust-Mardna, Füsioteraapia Kliiniku juhataja, füsioterapeut

 

15:20 Klipp koolispordi olulisusest – Rasmus Mägi, Eesti tõkkejooksja ja kergejõustiklane

 

15:25 Aasta spordisõbralikum õpetaja 2020 väljakuulutamine – Lauri Luik, EKSL president

 

15:35 Tänusõnad, foorumi lõpp - Märt Avandi, näitleja ja triatleet

 

Koolispordi partnerid ja toetajad