Menüü

Spordimälumäng "Bumerang" alustab XVII hooajaga!

21.01.2020

Spordimälumäng "Bumerang", mis on suunatud kõigile Eesti üldhariduskoolide õpilaste neljaliikmelistele võistkondadele, alustab oma XVII hooajaga. Küsimused on koostatud valdavalt Eesti ajakirjanduses ja sporditeabe väljaannetes ilmunud materjali põhjal ning need valmistab ette mälumängija ja spordiajaloolane Jaak Valdre.

Käesoleval 2020. aastal täitub 100 aastat Antwerpeni suveolümpiamängudest, mil Eesti Vabariigi sportlased osalesid esmakordselt olümpiamängudel. Ent ka möödunud, 2019. aasta läks ajalukku kui suur spordisündmuste aasta. Sellest johtuvalt keskendub spordimälumäng "Bumerang" käesoleval XVII hooajal nii rahvusvahelistele suurvõistlustele kui ka eestlaste sooritustele erinevatel tiitlivõistlustel. Mis on need märksõnad, mida tasuks igal juhul teada? Kergejõustiku MM Kataris, Dohas; Põhja suusaalade MM Austrias, Seefeldis; O. Tänak ja M. Järveoja autoralli Maailmakarikasarjas; Kelly Sildaru kaelamurdvad trikid ja sooritused; Eesti aasta sportlased, Eesti võrkpall 100 jpm. Spordimälumängur peaks ilmtingimata olema kursis ka lähiaja maailma spordivaria ja Eestis ilmunud spordiraamatute autoritega.

 

Juhime Teie tähelepanu asjaolule, et alates 2019. aastast on võistlusjuhendis toimunud mõningased muudatused – maakondlikud etapid oleme asendanud regioonipõhiste etappidega. Muudatuste eesmärk on ühtlustada Vabariiklikku võistlustaset ning võrdsustada osalusprotsenti.

 

I etapp on valikuline veebruarikuus koolides (kuni 28. veebruar).

Kui on koolil soov saada näidisküsimusi, palume oma soovist teada anda aadressil: mattias@koolisport.ee

 

II etapp märtsis: mälumängu viis regionaalset vahefinaali, 30 küsimust, 3 edukamat gümnaasiumi ja parim põhikool igast regioonist pääsevad finaali. Gümnaasiumi ja põhikoolide vanuseklasside võistkondade vahel peetakse eraldi arvestust. Autasustatakse etapi kolme parimat võistkonda ja parimat põhikooli võistkonda. Etapist võib osa võtta mitu võistkonda ühest koolist (kuni 31. märts).

 

Selleks, et osaleda spordimälumängu "Bumerang" regionaalses vahefinaalis märtsis, registreeri enda võistkond otse regionaaletapi korraldaja e-mailile:

 

REGIOON

kuupäev

kell

KOHT

KORRALDAJA

E-MAIL

Põhja regioon: Tallinn ja Harjumaa

25. märts

12.00

Tallinna Südalinna Kool (Liivalaia 23, Tallinn)

Malle Koppel

huvijuht@sydalinna.edu.ee

Lääne regioon: Läänemaa, Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa

18. märts

15.00

Pärnu Ühisgümnaasium (Kooli 13, Pärnu)

Mehis Merilaine

mehismerilaine@hot.ee

Kesk regioon: Järvamaa, Raplamaa, Viljandimaa

 04. märts

14:00

Türi Ühisgümnaasium (Tolli 62, Türi)

Veiko Valang

Veiko.valang@mail.ee

Ida regioon: Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa

 17. märts

 11:15

Rakvere Reaalgümnaasium (Võidu 67, Rakvere)

Andres Veermäe

Andres.veermae@rrg.ee

Lõuna regioon: Tartumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Võrumaa

 16. märts

 14.00

Tartu Tamme Kool (Tamme pst 24a, Tartu)

Tiina Tooding

tooding@tamme.tartu.ee

 

III etapp aprillis: mälumängu finaal toimub 29. aprillil Tartus, Forseliuse Koolis algusega kell 12:00, misjärel toimub autasustamine Tartu automuuseumis. Küsimusi on kokku 40. Finaali saavad kutse regionaalsete etappide kolm parimat gümnaasiumi ja parim põhikooli võistkond.

 

Spordimälumängu "Bumerang" toetavad Eesti Jalgpalli Liit, spordiklubi MyFitness, Eesti Olümpiakomitee, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Eesti Päevaleht, kirjastus Avita, kirjastus Cum Laude ja ajakiri "Jooksja".

 

 

Koolispordi partnerid ja toetajad