Menüü

Tartus toimunud õpetajate võrkpalliturniiril selgusid parimad

08.01.2020

33 võistkonna ja pea 250 õpetaja osavõtul toimunud turniiril toimus Tartu Ülikooli spordihoones 75 mängu, milles selgitati välja parimad koolid kolmes tugevusliigas.

Selle aastasest turniirist võttis osa 33 võistkonda, millest kolm olid Lätist ja üks Soomest. Turniirile panid lausa kaks võistkonda välja Ülenurme Gümnaasium ja Tartu Erakool. Parimad selgitati välja kolmes tugevusliigas, mis koostati eelmise aasta tulemuste põhjal.

Tugevaimas ehk esimeses liigas läksid omavahel vastamisi üheksa võistkonda, mis jaotati esialgu kolme alagruppi. Kui Jaunmarupe Elementary (LAT) ja Nõo Reaalgümnaasium kindlustasid endale alagruppide esikohad kindlalt, siis Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkonnal nii lihtsalt ei läinud. Nimelt sattus viimane kokku Avinurme Gümnaasiumi ja Tartu Descartes’i Kooliga, ning parima selgitamisel ei piisanud ainult mängude võitmisest, vaid tuli vaadata ka võidetud geime. Just tänu sellele pääsesid edasi GAG ja Avinurme G. Lisaks eelmainitutele läksid kõrgetele kohtadele mängima ka M. Härma Gümnaasium ja Peetri Lasteaed-Põhikool.

Lihtne ei olnud ka play-offides, kuid nelja parima sekka mängisid siiski end alagruppide võitjad - Jaunmarupe Elementary, Nõo RG ning GAG ja Avinurme G. Tase oli kõva ja kirkamate medalite peale läksid omavahel võistlema Nõo ning Jaunmarupe võistkonnad, jättes pronksi saatuse alagrupis kohtunud GAG-i ja Avinurme G otsustada. Finaalis kahjuks üllatust ei tulnud ja lätlased võtsid kindla võidu. Kolmanda koha mängus võttis aga alagrupi kaotuse revanši GAG, alistades otsustavas mängus vastased 2:0.

Tugevuselt keskmises, ehk teises liigas, läksid omavahel kokku 12 võistkonda. Kõige tasavägisemaks muutus olukord A-alagrupis, kus mängisid Lammi School (FIN), Ülenurme Gümnaasiumi 1. võistkond ja Tallinna Inglise Kolledž. Kui turniiril mängiti kahe geimi võiduni, siis eranditult läks just selles alagrupis vaja igas mängus ka kolmandat lisageimi. Lõpuks said kõik võistkonnad alagrupis 2:1 võidu ja ka samasuguse kaotuse. Seega ei piisanud mängu ega ka geimivõitudest, vaid korraldajatel oli vaja hakata välja arvutama geimipunktide suhteid. Selle tulemusel pääsesid play-offidesse Tallinna ja Lammi võistkonnad. Lisaks neile mängisid kohad parimate sekka endale ka Dundaga Secondary School (LAT), Tartu Erakooli 1. võistkond, Heimtali Põhikool, Narva Pähklimäe Gümnaasium, Võru Gümnaasium ja Põltsamaa Ühisgümnaasium.

Play-offides oli näha pigem kindlat mängu, kui esikoha mängudes läks kolme geimiliseks vaid üks mäng. Alles eelmisel aastal turniiriga ühinenud ja toona kolmandas liigas teise koha saavutanud Võru G võistkond võitis poolfinaalis lätlasi 2:1 ja sammus finaali, kus kohtuti Tartu Erakooli 1. võistkonnaga. Ka seal Võru ei vääratanud ja võttis kindla 2:0 võidu. Kolmanda koha mängisid, Põltsamaa ÜG vastu välja poolfinaalis tulevastele võitjatele kaotanud lõuna naabrid Dundagast.

Viimases ehk kolmandas liigas mängis sarnaselt teisega samuti 12 võistkonda. Sealsed alagrupi mängud olid üpris kindlad ja 12 mängust tuli kolmas otsustav geim mängida vaid 2 puhul. Selles liigas on tase aga alati kõige ettearvatum, kuna sinna liituvad ka võistkonnad, kes varasemalt pole turniirist osa võtnud, või on pikemalt eemal olnud. Seda tõestas ka mõned aastad tagasi veel esimese liiga ette otsa kuulunud Elva Gümnaasiumi võistkond, kes kindlalt enda alagrupi võitis. Lisaks Elvale pääsesid parimate sekka ka Nautreni Secondary School (LAT), Keila Kool, Tartu Hansa Kool, Ülenurme Gümnaasiumi 2. võistkond, Lähte Ühisgümnaasium, H. Masingu nim. Kool ja Maarjamaa Hariduskolleegium.

Elva Gümnaasium ja Nautreni Secondary School (LAT) olid need võistkonnad, kes play-offis vastastele väga palju sõna ei andnud ja kõigis mängudes kindlalt 2:0 ennast finaali mängisid. Seal aga näitas Elva lätlastele enda taset ja võttis omakorda 2:0 võidu ning sellega ka liiga võidu. Kolmandale kohale läksid mängima Tartu Hansa Kool ja H. Masingu nim. Kool. Kolmanda koha mäng oli finaalist tunduvalt tasavägisem, mille tõttu otsustas mängu saatuse kolmas geim. Võiduga seisul 2:1 kindlustas viimase poodiumi koha endale Tartu Hansa Kool.