Menüü

Koolispordifoorum 2019 tõi kokku täismaja spordisõpru!

26.11.2019

Koolispordifoorum 2019

Reedel, 22. novembril toimus A. Le Coq Arenal inspiratsioonipäev "Koolispordifoorum 2019", mis tõi kokku täismaja spordisõpru.

Inspiratsioonipäeva näol oli tegemist ühe osaga üle-eestilisest noorsootöö nädalast, mis kestis 30. novembrini ning keskendus sel aastal noorte vaimsele, füüsilisele ja sotsiaalsele tervisele, kandes loosungit „Tervis. Minu heaolu“. Esinejate paneel oli värvikirev. Teiste hulgas võis laval näha tuntud Eesti suunamudijaid, kulturoloog Aleksei Turovskit, Eesti jalgpalli „vaimset isa“ Aivar Pohlakut, olümpiavõitjat Erki Noolt, tunnustatud lastearsti dr. Reet Raukast, tegevsportlaseid Nelli Differtit ja Liina Tšernovi ning ka Eesti spordiajakirjanduse raskekahurväge – Jaan Martinsoni ning Peep Pahvi. Programmi modereeris Hannes Hermaküla.

 

Käsitlemaks teemasid võimalikult laiapõhjalikult, oli Eesti Koolispordi Liit programmi kaasanud Eesti Noorsootöö Keskuse, Eriolümpia Eesti Ühenduse, Eesti Kutsekoolispordi Liidu, Eesti Akadeemilise Spordiliidu, Eesti Jalgpalli Liidu, SA Kiusamisvaba Kooli ning Rahvusvahelise Spordi ja Kultuuri Liidu (ISCA).

 

Tänavu juba seitsmendat korda Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava "Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja" auhinna koos 1000 euro suuruse stipendiumiga pälvis aga Pärnu Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Mehis Merilaine, keda tuntakse oma koolis ja Pärnumaal tubli kehalise kasvatuse õpetaja, treeneri ja spordikohtunikuna.

 

Selleks, et spordirahvas püsiks ergas, juhatas päeva kohe reipalt sisse virgutusprogramm, mida viis läbi MyFitnessi rühmatreeningute juht, Eva Ottas. Päeva lõpetuseks oli aga kõigil registreerunutel võimalik  osa saada privaatsest dokumentaalfilmi seansist “Kastist väljas”, mis portreteerib Eesti jalgpallikoondise üht läbi aegade parimat mängijat Konstantin Vassiljevit.

 

Ühtlasi lansseerisid Eesti Koolispordi Liit ja Baltikumi suurim spordiklubidekett MyFitness foorumil omavahelise koostöö, mille raames saavad edaspidi kõik Vabariigi õpetajad MyFitness spordiklubides soodustingimustel treenida. Samuti on koostöö sisuks võimalus viia kooli kehalise kasvatuse tunde MyFitnessi või kutsuda MyFitness endale külla, et kuulata tervise- ja toitumisealaseid loenguid.

 

Tutvu MyFitnessi poolt pakutavate võimalustega siin: www.myfitness.ee/kool/

 

Foorumi pildigaleriiga on võimalik tutvuda läbi veebilingi: https://www.dropbox.com/sh/7dvf0dag9b8s30a/AABQUT6NYvcJILpzUkGkua8da

 

Foorum on järelvaadatav Delfi TV vahendusel läbi veebilingi: sport.delfi.ee/news/liikumine/uudised/homme-delfi-tv-s-koolispordifoorumil-jagavad-teiste-seas-motteid-aivar-pohlak-erki-nool-ja-aleksei-turovski

Koolispordi partnerid ja toetajad