Menüü

Sportland 3x3 korvpallisari alustab IX hooajaga

11.11.2019

Neljapäeval, 10. oktoobril toimus Jüri spordihoones juba üheksandat aastat järjest Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu koostöös korraldatava Sportland 3×3 korvpallisarja 2019/2020 õppeaasta avaetapp. Harjumaa koolidele suunatud võistlusest võttis osa pea 100 mängijat. Sari jätkub järgmisel kolmapäeval Tallinnas ning seejärel kõikides teistes Eesti maakondades.

„3x3 korvpall on üks populaarsemaid spordialasid koolinoorte seas. Oleme väga tänulikud Eesti Korvpalliliidule eduka ja pikaajalise koostöö eest. Lisaks sellele, et 3x3 on intensiivne, tehniline ja kaasahaarav, seda nii mängijale kui pealtvaatajale, on see ka tõeliselt hea vahend õpetamaks noortele koostöö ja meeskonna olulisust. Need on oskused, mida saab inimene kasutada terve elu vältel, kuna vaid meeskonna abiga ning koos töötades saavutatakse suuri asju,“ lausus Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik.

 

Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonnajuht Reigo Kimmeli sõnul näitab Sportland 3x3 sari, et Eesti korvpallil on tulevikku: „Kõige nooremaid 3x3 pallureid on meil enim. Loodan, et mõni neist jõuab ka 3x3 tiitlivõistlusteni ja tulevikus ka olümpiale,“ sõnas Kimmel.

6.-7. klasside poiste arvestuses said avaetapil parimate sekka Keila Kool ning Jüri ja Saku Gümnaasiumi I võistkonnad.

Tüdrukute arvestuses said kõik võidud ning pääsu finaalturniirile vaid Vaida kooli mängijad, kuna neile ei olnud palliplatsil seekord vastaseid.

1.-5. klassi poiste võistkondadest said pääsme finaalturniirile Saku I võistkond ja Keila Kool. Poodiumile pääses ka Saku II võistkond, kes 5-3 seisuga alistas kolmanda koha mängus Peetri kooli.

Koolispordi partnerid ja toetajad