Menüü

2.-5. klass - suur kool (96+ õpilast 2.-5. klass)

Osavõtjad (24-liikmelised võistkonnad koosseisus):

  • 2. kl. - 2T + 2P+ 2 varuvõistlejat (1T+1P)
  • 3. kl. - 2T + 2P+ 2 varuvõistlejat (1T+1P)
  • 4. kl. - 2T + 2P+ 2 varuvõistlejat (1T+1P)
  • 5. kl. - 2T + 2P+ 2 varuvõistlejat (1T+1P)

Lubatud on nooremaid õpilasi kaasata vanematesse klassidesse. Võistluste käigus klassides muudatusi ei lubata.

 

Kui kooli esindab võistlusel mitu võistkonda, siis võistluse järgmisele etapile pääsenud võistkonna liikmeid võib asendada teise, eelneval etapil võistelnud võistkonna liikmetega.

 

Aeg ja koht:

  • november - 8. märts alagrupivõistlused
  • 17.03 poolfinaal (väikesed koolid), Türi
  • 19.03 poolfinaal (suured koolid), Viljandi
  • 27.03 finaal, Tartu

 

Süsteem:

Alagruppides peetakse arvestust eraldi suurtele ja väikestele koolidele (2.-5.kl.õpilaste arv kuni 96). Osalejate soovil võib eelmise aasta võitjaid paigutada eraldi alagruppidesse (soovist anda teada EKSL sekretariaati).

 

Alagrupi paremad suurte ja väikeste koolide arvestuses pääsevad  poolfinaali. Finaalis võistlevad kõik koolid omavahel, kuid punktiarvestus toimub eraldi suurtele  või ja väikestele koolidele. EKSL võib teha muudatusi poolfinaalidesse ja finaali pääsevate suurte ja väikeste koolide arvus (võttes aluseks alagruppides osalenud suurte ja väikeste koolide arvud jne).

 

Kava:

Teatevõistlused kiiruse ja osavuse harjutustele.

Alagruppides korraldatakse spordisaalis kombineeritud teatevõistlusi 16-liikmelistele võistkondadele (2T + 2P igast klassist). Võistluste juhendi ja kava koostavad alagruppi kuuluvate koolide õpetajad. Soovitav on kavasse võtta 3 teatevõistlust. Kuna alagruppides kohtuvad koolid omavahel 1-2 korda, siis on soovitav alagruppi läbiviival koolil korraldada võistluspäeva raames oma kooli tutvustav esitlus.

 

Nii poolfinaalis kui finaalis näidatakse teatevõistlusi kohapeal ette.Seejärel antakse võistlejatele harjutamisaeg.

 

Paremuse selgitamine poolfinaalis ja finaalis: Poolfinaalisjafinaalisonkavas 3 teatevõistlust, milledest läheb arvesse kõigi kõigi 3 parema teatevõistluse kohapunktid. Finaalis toimuvatel teatevõistlustel võistlevad suured ja väikesed koolid omavahel koos, kuid punktiarvestus toimub eraldi tabelitena nii suurtele kui väikestele koolidele. Koolide paremusjärjestus selgitatakse kohapunktide summeerimise teel. I koht-1p., II koht-2p., III koht-3p….. jne. Punktide võrdsuse korral määrab paremuse kõrgemate kohtade arv (arvesse lähevad kõik 3 teatevõistlust). Nende võrdsuse korral viimase, eelviimase jne. jooksu tulemus.

Vead on ära määratletud karistussekunditega, mis täpsustatakse enne teatevõistlusi.

Koolispordi partnerid ja toetajad