Seoses jätkuva COVID-19 nakkusohu ja levikuga, on kuni 31.03.2021 toimuma pidanud vabariiklikud EKSL võistlused edasi lükatud või tühistatud! Uued toimumise kuupäevad avaldame jooksvalt meie infokirjades ja koduleheküljel.
Menüü

Spordimälumäng "Bumerang"

Liiga

Spordimälumäng "Bumerang" põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele

XVIII spordimälumäng «Bumerang»

 

Eesti Spordilehe (ESL) poolt ellukutsutud spordimälumängul "Bumerang" käivitub XVIII hooaeg.

Mälumängu peakorraldaja on Eesti Koolispordi Liit, koostööpartneriks Eesti Olümpiakomitee.

Mälumäng on suunatud kõigile Eesti üldhariduskoolide õpilaste neljaliikmelistele võistkondadele. Spordimälumängus on Audentese SK õpilastel õigus esindada ka Audantese Spordigümnaasiumi võistkonda. Küsimused on koostatud valdavalt Eesti ajakirjanduses ja sporditeabe väljaannetes ilmunud materjali põhjal ja need valmistab alates teisest etapist ette mälumängija ja spordiajaloolane Jaak Valdre.

 

I etapp: vebruaris - koolides (valikuline)

 

II etapp: märtsis - mälumängu viis regionaalset vahefinaali, 30 küsimust, 3 edukamat gümnaasiumi ja parim põhikool igast regioonist pääsevad finaali. Gümnaasiumi ja põhikoolide võistkondade vahel peetakse eraldi arvestust. Autasustatakse etapi kolme parimat võistkonda ja parimat põhikooli võistkonda. NB! Etapist võib osa võtta mitu võistkonda ühest koolist. Regioonietapilt ei pääse edasi rohkem kui 1 võistkond samast koolist arvestuse kohta.

 

III etapp: aprillis - mälumängu finaal 20-le võistkonnale, 40 küsimust. Finaali saavad kutse regionaalsete etappide 3 parimat gümnaasiumi ja parim põhikooli võistkond.

 

Regionaalseid gruppe on viis:

  • Põhja regioon – Tallinn ja Harjumaa
  • Lääne regioon – Läänemaa, Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa
  • Kesk regioon – Järvamaa, Raplamaa, Viljandimaa
  • Ida regioon – Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa
  • Lõuna regioon – Tartumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Võrumaa

 

Küsimuste korral kirjutada info@koolisport.ee või helistada 6670604

Koolispordi partnerid ja toetajad