Menüü

10.-12. klassid

2023.a. suusatamisvõistlustel osalevad koolide klassirühmade võistkonnad, individuaalvõistlejaid võistlema ei lubata.

 

Osavõtjad: koolide võistkonnad

  • kuni 5. kl.
  • 6.-7. kl.
  • 8.-9. kl.
  • 10.-12. kl.

 

Võistlused toimuvad kolmes klassirühmas:

  • 10.-12. klassid
  • 1.-9. klassid (suured koolid – 151 õpilast ja rohkem)*
  • 1.-9. klassid (väikesed koolid – õpilaste arv kuni 150)*

Võistkonna suurus igas klassirühmas minimaalselt 6 õpilast.

Igale võistlusdistantsile on kohustuslik välja panna vähemalt üks võistleja.

Kooli võistkonnas peavad olema esindatud kõik klassirühmad.

 

Aeg ja koht: 21.02. | Haanja Puhke- ja spordikeskuse suusaradadel

Start kell 12.00, nimeline registreerimine alates 17. veebruar -  20. veebruar, link http://bit.ly/3pJnudg , hilisem sisestamine 20. veebruaril kell 16.00. Registreerimise link avaneb 17. veebruaril.

Kava:

  • kuni 5. kl.  |  T - 1 km  |  P - 2 km
  • 6.-7. kl.  |  T - 2 km  |  P - 3 km
  • 8.-9. kl.  |  T - 3 km  |  P - 5 km
  • 10.-12. kl.  |  T - 3 km  |  P - 5 km
  • 1.-9. klassirühm (suured koolid)*  - teatevõistlus 6 x 500 m (igast klassirühmast 1 T+1 P)
  • 1.-9. klassirühm (väikesed koolid)* - teatevõistlus 6 x 500 m (igast klassirühmast 1 T+1 P)
  • 10.-12. klassirühm  |   Teatevõistlus 4 x 500 m (klassirühmast 2T + 2P)

 

Tehniline täpsustus: Võistlused toimuvad vabatehnikas. Teatesõidu järjekord - alustab noorim tüdruk ja lõpetab vanim poiss.

 

Paremuse selgitamine: Võistkondlikku arvestust peetakse 10.-12. klassirühmade ja 1.-9. klassirühmade ( suured ja väikesed*) võistkondadele.

10.-12. klassirühma võistkondliku paremuse selgitamiseks liidetakse parima tüdruku ja parima  poisi tulemus + 4 paremat tulemust .Kokku 6  tulemust.

1.-9. klassirühma (suured ja väikesed koolid)*võistkondliku paremuse selgitamiseks liidetakse 6 võistleja igas klassirühmas parima tüdruku ja parima poisi tulemus + 6 paremat tulemust. Kokku 12 tulemust ning ühe teatesuusatamise kohapunktid.

 

Teatesuusatamise koefitsent on 2. Kui kool mingil põhjusel ei osale teatesuusatamises, siis individuaaldistantsidel saavutatud tulemusi see ei mõjuta. Üks kool võib välja panna ühe teatesuusatamise võistkonna.

Võistkonna punktide võrdsuse korral määrab paremuse kõrgemate individuaalkohtade arv.

 

Punktide arvestus: I koht - 51 punkti, II koht – 49 p., III koht - 48 p. jne. kuni alates 50 kohast 1 punkt.

 

Autasustamine: Vastavalt EKSL võistluste üldjuhendile. Võistkondlikult autasustatakse üldarvestuses 10.-12.klassirühmas  ja  1.-9.klassirühmades (suured ja väikesed koolid)* I-III saavutanud koole karikatega ja võistkonna liikmeid diplomi ja medalitega. Lisaks autasustatakse iga klassirühma 3 paremat tüdrukut ja 3 paremat poissi harrastajate hulgas.

 

Registreerimine: KOOLI ÜLDINE OSALEMISSOOV teatada kuni 17.02.2023 e-mailil: vorumaa.koolisport@gmail.com

 

Enne võistlust avaldatakse veebipõhine eelregistreerimislink, milles saab iga registreerunud kooli esindaja oma võistlejad ise kirja panna, sealjuures on kohustus märkida: nimi, sünniaeg, kool, distants, klassirühm, P või T, lisaks märkida tugevam grupp, nt „T“ , teatevõistkond (võimalusel nimeliselt), HEA OLEKS, KUI TUUAKSE ERALDI VÄLJA harrastajad, nt „H“.

 

NB! Seoses harrastajate arvestuse loomisega, on eelregistreerimise lehel  vajalik ära märkida need õpilased, kes on osalenud 2021/22 ja 2022/23 a. Eesti noorte-ja täiskasvanute meistrivõistlustel, põhjamaade noorte meistrivõistlustel  ja juunioride MM –il suusatamises, laskesuusatamises ja kahevõistluses. Lisaks võib endiselt registreerimisel ära märkida „tugev – T“ valik, et siis nendest loositakse igas vanuseklassis eraldi tugevusgrupp stardijärjekorras ja harrastajatele siis samuti, et püüda anda kõikidele huvigruppidele oma võimetekohane pingutamise võimalus.

 

Peakorraldaja: Merike Õun | 516 5720 | vorumaa.koolisport@gmail.com

 

Koolispordi partnerid ja toetajad